شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۰
یک کارشناس آموزشی تصریح کرد؛
وزیر، تحت فشار رؤسای مدارس خاص دستور بازگشایی مدارس را داد / دستور بازگشایی در اوج کرونا اشتباه محض بود!
 
یک کارشناس آموزشی به اقدام عجولانه وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی حضوری مدارس اشاره کرد و گفت: از این اقدام وزیر مردم هیچ استقبالی نکردند و تمامی کلاس‌های مدارس به صورت آنلاین در آمده و خانواده ها حاضر نیستند به خاطر آموزش، جان فرزندان خود را به خطر بیاندازند.
به گزارش عصرهامون مهدی بهلولی کارشناس آموزشی و آموزگار آموزشگاه‌های کشور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اقدامات وزارت آموزش و پرورش دربازگشایی حضوری مدارس، اظهار کرد: به نظر بنده این یک اقدام اشتباه محض بود و بازخوردهای منفی آن را از طرف مردم می توان دید.
وی در تشریح تجربه شخصی خود افزود: چند روز گذشته فرزند پسرم به مدرسه رفته و او را گروه بندی کرده بودند. به این صورت که یک کلاس به چند گروه تقسیم می‌شود و  هر گروه در طول هر روز تنها 20 دقیقه آموزش می‌بینند؛ اما در روز سوم به دانش آموزان گفته اند که به مدرسه نیایید! چرا که معلمان نمی توانند کتب درسی را همزمان به صورت آنلاین و حضوری تدریس کنند.
دوگانگی تدریس معلول شتابزدگی آموزش و پرورش
  
این کارشناس آموزشی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: امروز معلمان با مشکلاتی مانند دوگانگی تدریس مواجه هستند، از طرفی مدرسه کلاس ها را حضوری برگزار می کند و از طرفی دیگر باید معلمان پاسخگوی دانش آموزان در کلاس های آنلاین برگزار شده در برنامه شاد باشند. این شیوه عملکرد، معلمان را در بلا تکلیفی قرار داده است.
بهلولی با انتقاد از رویه عجولانه وزارت آموزش و پرورش در بازگشایی زود هنگام مدارس ادامه داد: اقدام آموزش و پرورش در برگزاری همزمان کلاس‌های حضوری و آنلاین کاملا شتاب‌زده بود و برخلاف اظهارات گذشته مدیران این وزارتخانه است؛ چرا که قرار بود در مناطق قرمز کلاسها به صورت آنلاین برگزار شود و در مناطقی زرد نیز نیمه حضوری باشد، اما دیدیم که آقای وزیر در نهایت مصرانه تأکید کرد که تمام مدارس کلاس های‌شان باید به گونه حضوری برگزار شود.
این کارشناس آموزشی در بخش دیگری از این گفت‌وگو به اقدام عجولانه وزیر آموزش و پرورش درباره بازگشایی حضوری مدارس اشاره و تأکید کرد: از این اقدام وزیر مردم هیچ استقبالی نکردند و تمامی کلاس های مدارس به صورت آنلاین در آمده و خانواده ها حاضر نیستند به خاطر آموزش، جان فرزندان خود را به خطر بیاندازند، به نظرم فهم خانواده ها از فهم برخی مدیران آموزش و پرورش و تصمیم گیرندگان بازگشایی مدارس بالاتر است.
وزیر تحت فشار رؤسای مدارس غیر‌دولتی و غیر انتفاعی بوده!
وی ادامه داد: بنده فکر می کنم از طرف مدارس غیر انتفاعی و نیمه دولتی ها وزیر تحت فشار بود که مدارس حضوری اعلام شود تا آنها بتوانند هزینه های جاری خود را تأمین کنند، بنده ریشه آموزشی در این اقدام وزیر و نوعا اصرار وزارتخانه در جریان بازگشایی مدارس  نمی‌بینم؛ چرا که مدارسی که با شهریه های دانش آموزان اداره می شود، ناچارند که به هر وسیله ممکن هزینه های جاری مدارس خود را تامین کنند. 
بهلولی در خاتمه سخنانش با اشاره به تهیه مواد بهداشتی و اقلام ضد‌عفونی‌کنند با متذکر شدن اینکه بسیاری از مدارس هیچ مواد ضدعفونی کننده‌ای در اختیار دانش‌آموزان قرار نداده‌اند، خاطرنشان کرد: مدارس ما با کشورهای خارجی متفاوت است. امروز در مدارس ما به هیچ وجه پروتکل های بهداشتی رعایت نمی‌شود؛ چرا که به مدارس حتی یک قطره مواد ضدعفونی کننده و یا وسایل بهداشتی تحویل نداده اند! با این حال چگونه می توان پروتکل های بهداشتی رعایت شود.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۴۶


ارسال