شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۵۳
معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه چابهار مطرح کرد:
تجهیز مدارس روستاییان به ناوگان حمل و نقل در چابهار و دشتیاری/ الویت اول رعایت پروتکل بهداشتی برای آموزش و تربیت است
 
علیرضا میر گفت: با توجه به گستردگی روستاهای دور افتاده، تمهیدات لازم و مجوزهای مورد نیاز جهت سرویس دهی مدارس و معلمان مدارس توسط آموزش و پرورش و ناوگان حمل ونقل اتخاذ شود.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، علیرضا میر؛ معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری ویژه چابهار در جلسه ساماندهی و سرویس دهی دانش آموزان طرح روستاهای بخش مرکزی با توجه به بازگشایی مدارس بیان کرد: مدیریت آموزش و پرورش شهرستان های چابهار و دشتیاری بر اساس نیاز، آمار دانش آموزی، خط سیر، نام مدارس را جمعبندی و جهت ساماندهی و تامین ناوگان مورد نیاز هر منطقه و بخش در اختیار مدیریت حمل و نقل شهرداری و پایانه قرار دهند.
 
وی افزود: مدیریت حمل و نقل کلیه ناوگانی را که در اختیار آموزش و پرورش جهت انعقاد قرارداد می گذارد دارای صلاحیت فردی ( شئونات اسلامی و اخلاقی ) و الزام به داشتن گواهینامه، کارت هوشمند سلامت، بیمه نامه، معاینه فنی بوده و مالک یا راننده ناوگان نسبت به تنظیم تعهد نامه محضری اقدام کنند.
 
معاون برنامه ریزی و توسعه تصریح کرد: طبق دستورالعمل ابلاغی شورای حمل و نقل و ترافیک کلیه ناوگان با مشخصات کامل جهت شناسایی و ثبت اطلاعات و بهره مندی از خدمات در سامانه سپند ثبت نام کنند.
 
وی ادامه داد: با توجه به ازدیاد ناوگان مینی بوس در سطح شهرستان از پذیرش ناوگان جدید بدون سوخت خودداری و طی فراخوان عمومی از ظرفیت خودروهای موجود که هر ماه از دریافت سوخت یارانه ای بهره مند هستند مورد استفاده و بهره برداری قرار گیرند.
 
میر با اشاره به خودروهایی که سال های گذشته همکاری داشتند اذعان کرد: در سال تحصیلی جدید، خودروهایی که در سنوات گذشته همکاری و همراهی لازم را جهت سرویس دهی دانش آموزان با آموزش و پرورش و رضایت خانواده ها و انجمن اولیا و مربیان را بدنبال داشته، با هماهنگی حمل و نقل و نظارت بخشداران در اولویت قرار گیرند.
 
وی افزود: در صورت تداوم امر مهم آموزش از طریق مدرسه و کلاس بصورت حضوری، باید کلیه موازین و پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله های اجتماعی در مدرسه و سرویسهای مدارس مدنظر قرار مدیران و معلمان قرار گیرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۹۳


ارسال