چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۸
در خطبه های نماز جمعه زاهدان عنوان شد؛
اهانت به با پیامبراکرم(ص )توهین به پیروان همه ادیان الهی است/مسئولین استان با جدیت برای حل مشکلات مردم اقدام کنند
 
حجت الاسلام والمسلمین محامی گفت:توجیه سکوت برخی دولت ها در برابر این توهین به پیامبر اکرم(ص)ن به بهانه دفاع از آزادی بیان به شدت محکوم است.
به گزارش عصرهامون،به نقل از زاهدنیوز، حجت الاسلام والمسلمین محامی امام جمعه زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان، بیان کرد: مردم باید دربرابر این پیامبر رحمت الهی شکرگزار و سپاسگزار باشند اما در دوران بعثت پیامبر برخی با توهین و افترا به اذیت و آزار پیامبر پرداختند و به جنگ با او رفتند و درصدد قتلش برآمدند اما اکنون در دوران جاهلیت مدرن نیز بشر متمدن نمای امروزی در برابر پیامبر بزرگ اسلام، ناسپاسی و توطئه افکنی می کنند و با هر ابزاری به مقابله با این پیامبر بزرگ مسلمانان می پردازد.

وی افزود: بشری که ادعای تمدن دارد از لحاط عقلانیت جاهل مانده‌ و شاهدیم که روزنامه فرانسوی به این پیامبر بزرگ اسلام توهین می کند ما و همه مسلمانان غیور عالم این اهانت به پیامبر اکرم را به شدت محکوم می کنیم این توهین به پیروان همه ادیان الهی و متدینان جهان است عده ای که ندای حقوق بشر سر می دهند اما در برابر چنین توهینی سکوت کرده اند این سکوت نیز محکوم است و این همان ادامه جاهلیت اولی است؛ توجیه سکوت برخی دولت ها در برابر این اقدام موهن به بهانه دفاع از آزادی بیان استفاده ابزاری از ازادی بیان و به شدت محکوم است.

وی خاطر نشان کرد: این دشمنی ها نشان دهنده رشد اسلام خواهی و اسلام گرایی در جهان است که دشمنان را نگران کرده است ،بسیاری از کشورهای مدعی اسلام با دولت های صهیونیستی ارتباط برقرار می کنند و به جامعه اسلامی خیانت می کنند رشد اسلام خواهی و اسلام گرایی دشمن را نگران کرده است و این دشمنی‌ها سبب اتحاد بیشتر جبهه اسلام در برابر دشمن می شود.

حجت الاسلام والمسلمین محامی تاکید کرد:یکی از راه های تحصیل تقوای الهی محاسبه نفس و نظارت فردی و اجتماعی و سازمانی است در سال ۹۷رییس وقت قوه قضائیه با اجازه رهبرانقلاب دادگاه های ویژه مفسدان اقتصادی را راه اندازی کنند و پس از اتمام مدت این اجازه و هنگام راه اندازی مجدد این دادگاه ها رهبر انقلاب بر سه نکته تسریع در رسیدگی به جرایم اقتصادی، ادغام در رسیدگی و مجازات عادلانه تاکید کردند.

وی اذعان کرد: همان طور که رهبرانقلاب نیز تاکید کردندبرای پیشگیری از مفاسد اقتصاد، دستگاه های مختلف باید نظارت خود را افزایش دهند ،قوه قضاییه ، قوه مقننه ، مدیران هر مجموعه، سازمان های نظارتی و مردم و‌ اصحاب رسانه باید با نگاه تیزبین عملکرد مسئولین را زیر نظر داشته باشند و اگر سیستم اداری نیز شفاف باشد مشکل و تخلف کمتر پیش خواهدآمد.

وی تصریح کرد: این محاسبه و نظارت از طرف دستگاه های مرتبط و مردم بازدارنده است البته سیستم قضایی نیز باید با سرعت به این جرایم رسیدگی کند تا به بازدارندگی آن بیفزاید و این برخوردها نیز اطلاع رسانی شود و مهم این است مردم بر خورد با مجرم و مجازات آن را ببینند.

امام جمعه زاهدان ادامه داد: رهبر انقلاب هشدار دادند که دولتمردان یک سال مانده از پایان این دولت را باید استفاده کنند و انتظار از همه قوا و مسولان این است که از این فرصت سال اخر دولت برای رفع مشکلات مردم به نحو احسن استفاده کنند.

وی افزود: برای پیشگیری از مفاسد اقتصادی ی و اداری مدیران استانی باید نظارت خود را تقویت کنند و دستگاه های نظارتی باید در صدد تقویت نظارت باشند تا شاهد مفاسد اداری نباشیم محدویت هایی در استان داریم که با تدبیر و مدیریت برطرف می شود مشکل اب شرب تا کشاورزی از شمال تا مرکز و جنوب استان نیاز به مدیریت قوی نظارت برای حل این مشکل دارد که انتظار می رود مسئولین با جدیت بیشتر برای حل مشکل مردم اقدام کنند.

وی گفت:مشکل نفت و گاز مردم استان نیز وجود دارد در تابستان صف های طولانی گاز در زمستان مردم باید چه کنند این مشکلات باید برطرف شود و شاهد صف های گاز نباشیم و مدیران دستگاههای قضایی و بازرسی باید در این زمینه ورود داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۶۹۸


ارسال