شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۲
مردم سیستان پیشتاز تر از مختار؛
سیستانیان نخستین خونخواهان سیدالشهدا(ع) / اینجا تاریخ بوی غیرت می دهد
 
محمد جواد جامعی، مسئول بسیج مداحان و کانون مداحان خادمیاری رضوی سیستان وبلوچستان گفت: مردم سیستان نخستین خونخواهان امام حسین(ع) پس از واقعه عاشورا بودند.
محمد جواد جامعی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: در حالی که مردم بسیاری از نقاط ایران در آن دوره هنوز به مکتب اسلام گرایش نداشتند، هنگامی که خبر شهادت امام حسین (ع) و اسارت دختران رسول الله به مردم سیستان و بلوچستان رسید، مردم ولایت مدار سیستان در برابر آن موضع گرفته به خروش آمدند و در برابر دستگاه جبار یزید دست به قیام زدند.

وی بیان کرد: این قیام نشان دهنده ایمان، اعتقاد و اخلاص مردم سیستان به ساحت مقدس اهل بیت(ع) به خصوص سیدالشهدا بود كه توانستند در خفقان به شدت سنگین یزید از جان خود بگذرند و به خونخواهی قیام كنند.

این مقام مسئول ادامه داد: قیام مردم سیستان که با عزاداری در سیستان همراه شد، نخستین قیام بعد از واقعه عاشورا است در حالی که قیام توابین سه سال بعد از قیام سیستان و قیام مختار پنج سال بعد از قیام مردم سیستان رخ داد.

جامعی با اشاره به سابقه درخشان این مردم در قبل و بعد از اسلام و دوران دفاع مقدس، تاكید كرد: امیدواریم این مردم غیور و دلیر تا ظهور امام زمان(عج) بر ایمانشان پایدار باشند و نامشان كماكان در صحنه های سیاسی، اجتماعی و مذهبی این مملكت بدرخشد.

مسئول بسیج مداحان و کانون مداحان خادمیاری رضوی استان خاطر نشان کرد: پاسداست این قیام ۲۵ محرم مصادف با شهادت امام سجاد(ع) ساعت 8 و 30 دقیقه صبح با سخنرانی آیت الله سلیمانی و مداحی مداحان اهل بیت در گلزار شهدای شهر زابل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۷۱۷


ارسال