شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ,26 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرقند از کشف و معدوم سازی 40 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته خبر داد.
به گزارش عصرهامون، اسماعیل بلیده ای؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرقند در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران گفت: در بازدید مستمر شبانه روزی کارشناسان بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان این شهرستان از مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و کارگاه های بهداشت حرفه ای مواد غذایی تاریخ مصرف و غیرقابل مصرف کشف شد.
 
وی افزود: در راستای این بازدید ۴٠ کیلو گرم مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف کشف و همچنین تذکرات لازم به متصدیان مربوطه در مورد رعايت موازین بهداشتی آموزش های لازم ارائه شد.
 
وی ادامه داد: لبنیات، مواد غذایی کنسرو، روغن، رب گوجه فرنگی و موادغذایی پروتئینی و انواع مواد غذایی خشک از جمله مواد معدوم شده است.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرقند با بیان اینکه در ادامه بازدید های کارشناسان بهداشت و محیط از منابع و تأسیسات آب آشامیدنی شهرستان تصریح کرد: این کارشناسان از مارک های مختلف آب های بسته بندی به آزمایشگاه ارسال و جهت بررسی کیفیت میکروبی نمونه برداری انجام دادند.
 
بلیده ای با اشاره به اینکه مواد غذایی سالم از عوامل مهم تأمین، حفظ و ارتقای سلامت مردم است گفت: بی‌شک نظارت‌های مستمر و دقیق بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی نقش بسزایی در سلامت و امنیت غذایی شهروندان دارد.
 
وی گفت: در ادامه از کارگاه های بهداشت حرفه ای جوشکاری، بلوک زنی و کارواش با توجه به حساسیت و اهمیت کارشناسان بازدید کردند.
 
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان قصرقند خاطرنشان کرد: شهروندان شکایات بهداشتی و هر گونه فعالیت های تولید مواد غذایی غیرمجاز را می توانند با شماره 190 تماس بگیرند تا در اسرع وقت توسط تیم های بازرسی بهداشت محیط پیگیری و اقدام شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۷۳۳


ارسال