معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبرداد:

ارائه خدمات پزشکی مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار به کشتی عبوری

23 شهريور 1399 ساعت 11:30

سید حسن ابراهیمی از ارائه خدمات پزشکی به پرسنل کشتی QUEEN 1 در دریای عمان توسط مرکز جستجو و نجات دریایی بندر چابهار خبر داد.


به گزارش عصرهامون، سید حسن ابراهیمی؛ معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در پی دریافت پیام توسط مرکز ( MRCC ) بندر چابهار، مبنی بر درخواست کمک پزشکی کشتی عبوری از دریای عمان، سریعا هماهنگی های عملیاتی برای امدادرسانی بعمل آمد.

وی افزود: تیم جستجو و نجات دریایی بندر چابهار پس از ارتباط رادیویی با فرمانده کشتی مضطر، اقدام به هماهنگی محل ملاقات کشتی و شناور اعزامی نمود که با حضور در کشتی، با همکاری پزشکیار ناجی و پزشک معتمد مرکز معاینات اولیه بر روی فرد بیمار انجام شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه این درخواست از کشتی QUEEN 1 از کشور پاناما دریافت شد تصریح کرد: با عملیات امدادی تیم دریایی، این فرد به تیم امداد ساحلی مستقر در اسکله جهت انتقال به مراکز درمانی شهرستان چابهار انتقال داده شد که بر اساس اطلاع حاصله وضعیت جسمی فرد بیمار پس از انجام معاینات و اقدامات تیم پزشکی مساعد اعلام شده و تحت نظر پزشک متخصص قرار دارد.

وی به فرماندهان تیم شناورهای دریایی توصیه کرد: مرکز MRCC بندر چابهار با شماره تلفن 1550 بدون کد و پیش شماره و همچنین روی فرکانس های اضطراری رادیویی دستگاه های VHF و HF به صورت شبانه روزی و 24 ساعته، آمادگی پاسخگویی به دریانوردان و دریافت گزارش حوادث دریایی می باشد.

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 129752

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/129752/ارائه-خدمات-پزشکی-مرکز-جستجو-نجات-دریایی-بندر-چابهار-کشتی-عبوری

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/