دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۱۱
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان:
ساخت مسکن، یک نوع کار فرهنگی است
 
نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان گفت: ساخت مسکن از جمله کارهای خیری است که در این استان با توجه به محرومیت موجود اثر مضاعف دارد و یک نوع کار فرهنگی محسوب می‌شود.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار مدیر عامل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن قدردانی از پشتیبانی و حمایت‌های صورت گرفته از استان گفت: ساخت مسکن از جمله کارهای خیری است که در این استان با توجه به محرومیت موجود اثر مضاعف دارد و یک نوع کار فرهنگی محسوب می‌شود زیرا خدمات نظام و انقلاب را برجسته و گرد و غبار محرومیت را از چهره نظام در استان می‌زداید.

امام جمعه زاهدان افزود: در سیستان‌وبلوچستان خدمات بی شماری از سوی نظام ارائه شده اما به جهت محرومیت تاریخی موجود در استان، هنوز فاصله زیادی با دیگر نقاط کشور وجود دارد.

محامی با اشاره به تنوع قومی و قبیله‌ای در استان افزود: دشمنان و مخالفان با تبلیغات گسترده و بزرگنمایی محرومیت‌ها در صدد تشویش اذهان عمومی هستند تا القا کنند علت عدم رسیدگی به استان، مسائل قومی و مذهبی است که این موضوع از پایه و اساس باطل و این نگاه نظام نیست.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان‌وبلوچستان با اشاره به معضل حاشیه‌نشینی در برخی شهرهای استان و تذکر نسبت به این که پروژه‌های مسکن نباید تبدیل به زمینه‌ای برای حاشیه‌نشینی شود، گفت: کمبود امکانات و عدم رسیدگی از مهمترین عوامل مهاجرت مردم از روستاها به حاشیه شهرها است.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان متذکر شد: اگر افراد پس از مدتی حاشیه‌نشینی، خود را مالک زمین بدانند این باعث ترغیب دیگران به حاشیه‌نشینی می‌شود.

وی با اشاره به این که ضعف مدیریتی و کم‌کاری در دوره‌های مختلف باعث گسترش حاشیه‌نشینی شده، افزود: اگر طبق مقررات با متخلفین برخورد و نیازمندی‌ها تامین می شد این معضل شکل نمی‌گرفت و مسئولان باید با برنامه‌ریزی به گونه‌ای عمل کنند تا دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان مساعده‌گیری را یکی از عوامل آسیب زا در استان دانست و عنوان کرد: مساعده‌گیری منجر به تضعیف فرهنگ کار در استان شده و افراد به سمت مشاغل کاذبی از جمله قاچاق رفته‌اند و حاضر نیستند از دسترنج تلاش خود استفاده کنند.

وی مشارکت نیروهای بومی منطقه در انجام پروژه‌ها را ضروری دانست و عنوان کرد: باید در انجام پروژه‌های مختلف از نیروهای بومی استفاده کرد تا به رشد اشتغال کمک کند و این امر نیازمند تبلیغ و اطلاع‌رسانی بیشتر است.

محامی ضعف مدیریتی در قسمت‌های مختلف استان را از دیگر مشکلات اساسی دانست و خواستار شد: مسئولین مرکز با پیگیری دقیق و برخورد سخت‌گیرانه به دنبال تسریع امور در استان باشند.

امام جمعه زاهدان با اشاره به خدمات بی شمار نظام در سیستان‌وبلوچستان خاطرنشان کرد: با وجود خدمات بی شمار ارائه شده از سوی نظام نه تنها رضایتمندی صورت نگرفته بلکه نارضایتی‌هایی هم وجود دارد که بخشی از آن مربوط به نحوه کار و عدم اطلاع‌رسانی صحیح به مردم است و باید با تبلیغ، توجیه و تبیین، شبهات مردم برطرف شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۷۶۶


ارسال