جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۵
مدیرکل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان:
قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته صحت ندارد
 
علیرضا جلالزایی گفت: با بررسی های انجام شده و بازدیدهای میدانی مشص شد قطعی آب در سایت جهانی شهر سوخته صحت ندارد.
به گزارش عصرهامون، روز گذشته کلیپی در فضای مجازی منتشر شده بود که در آن فردی با عنوان مسافر از وضعیت اقامتگاه شهرسوخته و عدم دسترسی مسافران به آب و سرویس بهداشتی گلایه کرده بود.

در این کلیپ عنوان شد: مدت هاست که آب در اقامتگاه شهرسوخته قطع است و در سرویس بهداشتی هم قفل است و  امکان استفاده مسافران در این بحران کرونا فراهم نیست.

و با این شرایط نمی توان توقع داشت که گردشگر خارجی به زابل بیاید این مکان ثبت جهانی شده است و باید بیشتر به آن رسیدگی شود.

در پیگیری این موضوع خبرنگار ما با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان تماس گرفت.
 

قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته صحت ندارد

علیرضا جلالزایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ما بیان کرد: قطعی آب در سایت گردشگری شهر سوخته تکذیب می شود و در بازدید میدانی که امروز از سایت شهر سوخته صورت گرفت مشخص شد که این موضوع صحت ندارد.

وی تصریح کرد: خط انتقال آب شهر سوخته در گذشته دچار مشکل بود که با تانکر آبرسانی می شد، اما در ماه های اخیر این مشکلات وجود نداشته است و بر اساس آخرین اطلاعات و بررسی ها هم در موزه و هم در پایگاه شهرسوخته آب وجود دارد و مسافران مشکلی در این زمینه ندارند.

به گفته این مقام مسئول، مکان هایی که گردشگران برای بازدید و استراحت و دریافت خدمات در سایت گردشگری شهر سوخته می روند مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان اظهار کرد: به گفته مجید کلانوری مدیر پایگاه شهر سوخته و با بررسی هایی که انجام شده، سایت گردشگری این اثر باستانی جهانی از سه ماه گذشته تاکنون مشکلی برای تامین آب نداشته و قطعی آب گزارش نشده است.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۷۸۵


ارسال