جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
سردار محمد قنبری از دستگیری اعضای باند سازمان یافته انتقال محصولات دخانی به مرکز کشور و اعضای باند سرقت خودرو در عملیات مشترک سربازان گمنام امام زمان (عج) و پلیس و کشف چهار تن و پانصد کیلوگرم مواد مخدر در 113 عملیات پلیس جنوب شرق کشور خبر داد.
 سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با تلاش مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان سیستان و بلوچستان اعضای یک باند سازمان یافته قاچاق محصولات دخانی که با جاسازی یک محموله بزرگ سیگار قاچاق داخل یک اتوبوس قصد انتقال آن از شهرستان زاهدان به مرکز کشور را داشتند، شناسایی شدند.

وی ادامه داد: صبح امروز اتوبوس مذکور در محور" زاهدان – بم" توقیف و در بازرسی از آن 414 هزار نخ سیگار خارجی قاچاق به ارزش 5 میلیارد و پانصد میلیون ریال کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر عزم جدی پلیس برای برخورد قاطع با قانون شکنان اذعان کرد: در این رابطه سه فرد متخلف دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

216 مجرم مواد مخدر در چنگال پلیس

وی اضافه کرد: همچنین در هفت روز گذشته در راستای برخورد با قاچاق مواد مخدر، طی 113 عملیات پلیسی چهار تن و پانصد کیلو انواع مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان کشف شد.

قنبری افزود: در عملیاتهای صورت گرفته، هفت عملیات توأم با درگیری مسلحانه با قاچاقچیان بود که طی آن چهار سوداگر مرگ به هلاکت رسید و در این رابطه 12 خودرو و موتورسیکت از قاچاقچیان توقیف و تعداد سه قبضه سلاح نیمه سنگین، 9 قبضه کلاش بهمراه 200 فشنگ جنگی کشف شده است.

قنبری گفت: در هفت روز گذشته 216 مجرم مواد مخدر شامل 62 خرده فروش و 140 معتاد نیز در سطح استان دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری 4 سارق مسلح خودرو

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در عملیات مشترک کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان و سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره اطلاعات استان، اعضای باند چهار نفره سارقان مسلح خودرو در شهرستان زاهدان شناسایی و متهان در چند عمیات ضربتی و غافلگیرانه دستگیر شدند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه سارقان علاوه بر توقیف 2 دستگاه خودروی پژو 405 مورد استفاده آنها در این سرقت ها، تعداد 8 دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه به همراه 2 قبضه قبضه کلت کمری و مقادیری مهمات جنگی  کشف شد.

قنبری اضافه کرد: این متهمان تاکنون به 2 فقره سرقت مسلحانه خودرو در سطح شهرستان زاهدان اعتراف کرده اند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۷۹۷


ارسال