سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
دادگاه رسیدگی به شکایت فدراسیون جودوی ایران از فدراسیون جهانی امروز در محل CAS برگزار و رای دادگاه درباره این پرونده اعلام شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جلسه رسیدگی به شکایت فدراسیون جودو ایران از فدراسیون جهانی جودو برای حکم تعلیق، امروز در شهر لوزان سوئیس و در محل دادگاه حکمیت ورزش (CAS) برگزار شد.
 
در این جلسه تیم اعزامی ایران متشکل از آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو، مجید زارعیان سرمربی تیم ملی جودو، نصرالله سجادی، محمدرضا داورزنی و ساعد وکیل به همراه دستیارش حضور داشتند و به ارائه توضیحات پرداختند.
 
همچنین در جلسه امروز سعید ملایی ملی‌پوش سابق جودو ایران، محمد منصوری سرمربی پیشین تیم ملی جودو و وحید سرلک سرمربی تیم جودو تاجیکستان به عنوان شهود فدراسیون جهانی علیه کشورمان شهادت دادند.
 
سرانجام پس از برگزاری این دادگاه طولانی که 9 ساعت به طول انجامید، دادگاه CAS پس از استماع دفاعیات طرفین و شهود رای اولیه خود را صادر کرد.
 
بنا بر رای دادگاه، قرار بر این شد که به طرفین 30 روز مهلت داده شود تا با یکدیگر توافق کرده و به تفاهم برسند و پرونده مختومه شود. در غیر اینصورت اگر طرفین دعاوی به توافق نرسند، آنگاه دادگاه CAS رای قطعی و نهایی خود را درباره این پرونده اعلام خواهد کرد.
 
وکیل فدراسیون جودو در این باره گفت: دادگاه بین المللی CAS برای رسیدگی به پرونده تعلیق جودو ایران امروز از ساعت ۸ صبح آغاز شد و جلسه رسیدگی ۹ ساعت به طول انجامید. وکلای فدراسیون جودو در تلاش بودند تا اعتبار شهود فدراسیون جهانی جودو را مورد سئوال قرار دهند و زیر سئوال ببرند و هم این موضوع مورد توجه قرار گرفت که تا چه اندازه اقدام فدراسیون جهانی جودو علیه ایران با مبانی و مقررات بین المللی ورزش از جمله اساسنامه فدراسیون جهانی انطباق دارد.
 
وی افزود: با این رویکرد با ارائه دفاعیات و ادله از سوی وکلای طرف مقابل انجام گرفت، هیات داوران در پایان جلسه پس استماع کلیه دفاعیات، اعلام کرد که هر چند که قضات دیوان داوری ورزش آمادگی دارند اعلان رای کنند استثنائا این فرصت را به روسای فدراسیون جهانی جودو و فدراسیون ایران دادند تا چنانچه کمتر از 30 روز به توافق و تفاهمی دست پیدا کنند، دادگاه CAS این توافق را مبنای رای خود قرار دهد. در غیر اینصورت دادگاه روند رسیدگی خود را تکمیل خواهد کرد و رای خود را اعلام خواهد نمود. 
 
وکیل فدراسیون جودو در پایان تاکید کرد: به لحاظ دیوان مقررات داوری ورزش ارائه توضیحات بیشتر درباره این دادگاه محرمانه بماند و ارائه جزییات بیشتر درباره این پرونده وجود ندارد. انتظار ما این است اگر دیوان داوری ورزش در نهایت عدالت و انصاف به این پرونده رسیدگی کند، خوشبین هستیم نتیجه مثبتی خواهد داشت.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۵۱


ارسال