پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۷
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد؛
روند پر شتاب طرح های عمرانی در بزرگترین بندر اقیانوسی کشور/ آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه مهم بندر چابهار از مهر ماه
 
بهروز آقایی گفت: پروژه های زیرساختی و عمرانی بندر شهید بهشتی چابهار در راستای رونق تجارت منطقه با شتاب در حال توسعه است.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: با توسعه ظرفیت های بندر چابهار، روز به روز شاهد رونق تجارت در این بندر استراتژیک هستیم، به گونه ای که از ابتدای امسال صادرات و واردات کالا از این بندر بزرگ اقیانوسی با رشد چشمگیری همراه بوده است.

وی افزود: با توجه به این مهم و استقبال بی نظیر صاحبان کالای ایرانی و خارجی از ظرفیت های بندر چابهار، توسعه زیرساخت های لازم برای این امر، در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان قرار گرفته است.

آقایی اظهار کرد: در همین راستا ساخت سیلوی غلات با ظرفیت 100 هزار تن  در زمینی به مساحت 3.5 هکتار و با اعتبار 20 میلیون دلار در این بندر شروع شده که عملیات اجرایی آن نیز به زودی و با حضور مقامات کشوری و استانی آغاز خواهد شد.

وی مدت زمان اجرای این طرح را 24 ماه اعلام کرد و اذعان کرد: افزایش ظرفیت انبارش و واردات غلات برای استفاده داخلی و ترانزیت به افغانستان و کشور های حوزه CIS از اهداف اجرای این پروژه است.

این مقام مسئول با بیان این که پروژی سیلوی غلات با ظرفیت اشتغالزایی مستقیم برای 200 نفر در دست ساخت است، گفت: همچنین عملیات اجرایی پروژه برق رسانی به طرح توسعه بندر شهید بهشتی با اعتباری بالغ بر 6 میلیون و 717 هزار دلار در این بندر به اتمام رسیده است که بهره برداری از این پروژه نیز طی هفته های آتی آغاز می شود.

وی ظرفیت اشتغال این پروژه را 70 نفر اعلام و افزود: در این راستا 6 پست برق با مجموع کابل کشی به طول بیش از 130 کیلومتر ایجاد شده که برق رسانی به محوطه ها و ترمینال های عملیاتی طرح توسعه و روشنایی ساختمان ها و تجهیزات بندری و خدمات رسانی مطلوب به کشتی ها از اهداف اجرای این طرح است.

مدیر کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: همچنین عملیات ساخت و جانمایی 6 باسکول نیز به منظور تسهیل و تسریع در عملیات ورود و خروج کالا در طرح توسعه بندر شهید بهشتی با ظرفیت 60 تن به اتمام رسیده و آماده بهره برداری است.

وی اضافه کرد: احداث ساختمان رفاهی در زمینی به مساحت 630 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 99 درصد، ساختمان تعمیرگاه در زمینی به مساحت 975 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 98 درصد و انبار سرپوشیده به مساحت 9 هزار و 232 متر مربع با پیشرفت فیزیکی 95 درصد و پروژه احداث جاده دسترسی طرح توسعه بندر شهید بهشتی با  اعتبار 2 و نیم میلیون دلار و پیشرفت فیزیکی 98 درصد نیز بخشی دیگر از پروژه های آماده بهره برداری این اداره کل در فاز اول طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار است.

آقایی خاطرنشان کرد: با بیان اینکه 10 پروژه عمرانی و تجهیزاتی بندر چابهار آماده بهره برداری است و آغاز عملیات اجرایی 4 پروژه مهم عمرانی و زیرساختی این بندر در مهر ماه 99 آغاز می شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۶۰


ارسال