سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۳
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چابهار خبر داد:
اجرای طرح نذرآب در بخش پلان چابهار/ بهبود وضعیت معیشتی و سلامت مردم مهمترین هدف طرح است
 
محمدرضا وظیفه دان شهرکی گفت: طرح نذر آب ۳، سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.
به گزارش عصرهامون، محمدرضا وظیفه دان شهرکی؛ رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه طرح نذر آب در راستای تحقق اهداف بشردوستانه و خیرخواهانه اجرا می شود بیان کرد: این طرح به منظور ارتقاء سطح سلامت و تامین آب سالم با توجه به تنش‌های آبی موجود و کمک رسانی به آسیب‌پذیرترین مناطق بحرانی متأثر از خشکسالی در کشور در حال اجرا و برگزاری است.
 
وی افزود: ارائه خدمات حمایتی و اجتماعی به نیازمندان و آسیب پذیرترین افراد جامعه با استفاده از منابع و کمک های خودجوش خیرین و داوطلبان از جمله وظایف سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: طرح "نذر آب" مرحله سوم هلال احمر برای هر استانی می باشد که خدمات معیشتی، درمانی و خدماتی در حوزه برخورد با تنش آب است و در قالب یک حرکت جهادی و خدماتی به مردم ارائه می شود.
 
وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر بعنوان هماهنگ کننده‌ای که امین مردم است در طرح نذر آب، توانسته کمک‌های خیرین در سراسر کشور را جمع آوری کند و به دست نیازمندان در روستاهای سیستان و بلوچستان برساند، چراکه این مردم از بلاهای طبیعی همچون خشکسالی آسیب دیده‌اند.
 
شهرکی گفت: طرح نذر آب ۳، سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی (با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه استان مرکزی استان معین شهرستان چابهار است اظهار کرد: حضور و استقرار کاروان سلامت و نذر آب جمعیت هلال احمر استان مرکزی در مرکز بخش پلان با حضور پزشکان متخصص از عصر سه شنبه ۲۵ تا ۲۷ شهریور جهت ویزیت رایگان و مداوای مردم در حال خدمت رسانی است.
 
این مقام مسئول افزود: تیم کاروان سلامت هلال احمر استان مرکزی یک تیم کامل شامل پزشک عمومی، جراح دندانپزشک، بینایی سنجی، متخصص جراحی کلیه و مجاری ادرار، متخصص ژنتیک، روانپزشک، متخصص چشم، بهداشت و محیط را جهت ارائه خدمات درمانی و بهداشت به مردم بخش پلان است.
 
وی گفت: ساعات ارائه خدمات؛ صبح ها ساعت هشت الی 12 و عصر ساعت 15:30 الی 19:30 است.
 
شهرکی اذعان کرد: همانطور که در سال‌های گذشته این طرح با کمک‌های مردمی انجام شد و با یاری هموطنان موفق به خدمت رسانی به مناطق روستایی شدیم، امسال نیز طرح "نذر آب" را با ظرفیت مردمی اجرا خواهیم کرد.
 
طرح نذر آب از ۲ سال پیش و به دنبال بحران خشکسالی در استان‌های جنوب و جنوب شرقی کشور، با هدف تأمین آب شرب مناطق محروم با کمک مردم و به همت جمعیت هلال احمر اجرا شده است. در این طرح علاوه بر آب رسانی به شهرهای درگیر با خشکسالی، اموری از جمله حضور داوطلبانه پزشکان و ویزیت رایگان مردم، توزیع بسته‌های معیشتی و غیره نیز انجام می‌شود.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۶۲


ارسال