دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ,19 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی با محکوم کردن جنایت حکام بحرین به شیعیان گفت: این افرادی که دست به چنین اعمال خبیثانه علیه مردم مظلوم و بی دفاع بحرین می زنند، ذلیل و بیچاره هستند که دست خود را به خون انسان های باعزت و شرافت آلوده می کنند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ امام جمعه شهرستان چابهار در خطبه های نمازجمعه این هفته  با اشاره به موج سوم بیماری کرونا در کشور بیان کرد: متاسفانه در جامعه ما بیماری کرونا دوباره در حال رشد است و لازمه مقابله جدی با آن رعایت فاصله گذاری های اجتماعی و استفاده از ماسک توسط همه مردم است.
 
وی افزود: طبق آمار ستاد ملی کرونا بیش از 160 تا 170 نفر روزانه در کشور براثر این بیماری فوت می شوند و از مردم درخواست داریم برای حفظ سلامتی خودشان از سفرهای غیرضروری و دورهمی ها حتی فامیلی و دوستانه که مهم نیستند، اجتناب کنند.
 
خطیب چابهار با اشاره به زحمات شبانه روزی کادر درمان و رعایت پروتکل های بهداشتی توسط تمامی مردم، تصریح کرد: شستشوی دست ها، ماسک زدن و پاکیزگی فردی را همه باید رعایت کنیم و این دستورالعمل ها برای سلامتی خود ما مهم و حیاتی است تا از مبتلا شدن به این بیماری مهلک که با هیچکس شوخی ندارد، جلوگیری کنیم.
 
وی با محکوم کردن جنایت حکام بحرین به شیعیان گفت: این افرادی که دست به چنین اعمال خبیثانه علیه مردم مظلوم و بی دفاع بحرین می زنند، ذلیل و بیچاره هستند که دست خود را به خون انسان های باعزت و شرافت آلوده می کنند.
 
حجت الاسلام موسوی با اشاره به تفاهم نامه اسراییل و امارات اظهار کرد: دست دوستی و همکاری آنها با رژیم صهیونیستی چیز تازه ای نیست و آنها از قبل همکاری داشته اما جرات علنی کردن آن را در جامعه خود و بین الملل نداشتند.
 
وی با اشاره به اینکه دستور علنی کردن روابط دوستانه امارات و اسراییل را اربابان عرب ها صادر کرد بود، ادامه داد: در سالروز قتل عام هزاران مسلمان به ویژه ملت فلسطین توسط دولت جنایت بار آمریکا، شاه بحرین و امارات تاج بندگی و اطاعت از صهیونیست ها و ماهیت خود را که بیش از 60 سال است پنهانی در حال انجام دادن بودند، علنی کردند.
 
وی تاکید کرد: این بردگان غربی بدانند و آگاه باشند که ملت بحرین نخواهد گذاشت این جنایت به سادگی ادامه داشته باشد و با نابودی اسرائیل همه این افراد ذلیل به درک واصل می شوند.
 
امام جمعه چابهار با اشاره به تعبیر رهبر انقلاب برای کسانی که در لباس روحانیت، دست پرورده غرب هستند، اذعان کرد: آخوندهای انگلیسی دین را آلت دست خود قرار دادند و از آن برای ضربه زدن به دین استفاده می کنند و با تحریک احساسات مردم و تحریف قرآن  به روش خودشان سالهاست، سرباز غربی ها برای نابودی اسلام هستند.
 
وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: هفته دفاع مقدس یادآور سروهای راست‌ قامت و اسوه‌های ایثار، صبر و پایمردی در تاریخ با شکوه انقلاب و جمهوری اسلامی ایران هستند؛ که همانا غفلت از آن‌ها پشت پا زدن به ارزش‌های دینی و ملی ما است.
 
حجت الاسلام موسوی بیان کرد: کارنامه درخشانی پیش روی ما، رئیس جمهور، مجلس شورای اسلامی و نمایندگان است تا به فکر مردم باشند که ما با هشت سال جنگ کشور را با همه تحریم و کمبودها به پشتوانه همین مردم اداره کردیم.
 
وی گفت: مردم به فرماندهان و مسئولین آن زمان اعتماد کردند و فرزندان خود را برای دفاع از آرمان ها و ارزشهای انقلاب به جنگ فرستادند، حالا باید دید در زمان کنونی مسئولین چنین اعتباری دارند که مردم باز هم به آنها اعتماد کنند.
 
امام جمعه شهرستان چابهار خاطر نشان کرد: امام(ره) فرهنگ دفاع مقدس یعنی اعتماد مردم به مسئولین را زنده نگه داشت و وظیفه امروز مدیران سنگین تر از آن زمان است، چون هر کوتاهی و اهمال کاری که از سوی آنها سربزند باعث ناامیدی مردم و عدم اعتمادشان به مسئولین می شود.
 
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۸۳


ارسال