دوشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۹ ,19 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۹
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:
نظارت جدی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس چابهار/ بدون همکاری مردم مهار کرونا غیرممکن است
 
مهدی میرادی گفت: نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در جلسه ستاد کرونا شهرستان چابهار بیان کرد: با توجه به بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، باید به نحوی جدی پروتکل های بهداشتی در مدارس اجرا و بر آن نظارت شود.

وی افزود: استفاده پرنسل و دانش آموزان از ماسک، آموزش نکات بهداشتی به دانش آموزان، آموزش نحوه ضد عفونی سطوح به پرسنل مدارس، رعایت فاصله گذاری در کلاس های درس و جلوگیری از تجمعات، مهمترین نکات قابل توجه است.

این مقام مسئول ادامه داد: چنانچه فردی از پرسنل و یا دانش آموزان مدرسه خفیف ترین علائم را داشته باشند باید از مراجعه به کلاس درس اجتناب کنند تا بررسی و بهبودی کامل بررسی شود.

وی تصریح کرد: کارشناسان مرکز بهداشت با همکاری آموزش و پرورش به صورت روزانه از مدارس بازدید و اگر موردی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی مشاهده شود در صورت امکان رفع و یا جهت اقدامات بیشتر به آموزش و پرورش شهرستان اعلام می شود.

میرادی با اشاره به ازدحام جمعیت در برخی نقاط به ویژه بازارهای سنتی شهر گفت: هرگونه تجمع و ازدحام جمعیت میتواند عاملی برای ابتلا افراد به کرونا باشد، لذا اتاق اصناف با همکاری اتحادیه های صنفی نسبت به استفاده از ماسک و رعایت سایر پروتکل های بهداشتی توسط کسبه اقدام کنند و همچنین از ارائه هرگونه خدمات به مشتریانی که پروتکل های بهداشتی را رعایت نمیکنند خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد : لازمه کنترل بیماری کرونا، بسیج همگانی و پکپارچگی مردم و مسئولین تا شکست این ویروس منحوس است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۸۸۵


ارسال