سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۲
در راستای التزام عملی به فرمایشات رهبر انقلاب صورت گرفت؛
بهره گیری از توان نیروهای متخصص بومی در تعمیر و نوسازی ماشین آلات راهداری/ بیش از19 میلیون تن کالا از پایانه های مرزی جابجا شد
 
ایوب کرد، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای سیستان وبلوچستان گفت:به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی با بهره گیری از توان نیروهای متخصص بومی ماشین آلات راهداری استان تعمیر و نوسازی شد.
 ایوب کرد در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: با توجه به پایین بودن بسیاری از شاخص های سیستان وبلوچستان از میانگین کشوری از جمله حوزه راه ها و شبکه حمل و نقل در سال های اخیر با اختصاص بودجه های قابل ملاحظه توسط دولت، عزم خود را جهت بهبود وضعیت این بخش ها جزم کرده ایم.

وی بیان کرد: به منظور تحقق هر چه بهتر و سریع تر اهداف، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در راستای التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی بر ای ارائه خدمات راهداری و راه سازی اقدام به راه اندازی چهار اکیپ راه سازی و راهداری وحدت سیستان، رسالت سراوان،  تفتان خاش و توحید زاهدان کرد که اثرات مطلوب آن در ارتقای شاخص ها نسبت به گذشته قابل مشاهده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان نصب 99 هزار و 750 عدد علائم اخطاری و انتظامی، احداث و بهسازی 178 دستگاه پل و همچنین نصب 81 کیلومتر گاردریل را از جمله اقدامات این اداره کل در سیستان و بلوچستان عنوان کرد.

وی گفت: متاسفانه تحریم های ظالمانه کشورهای استکباری سبب بروز اختلال در روند واردات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راهسازی و راهداری شده که این اداره کل به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم، با بهره گیری از توان نیروهای متخصص بومی استان در سالهای اخیر اقدام به تعمیر و نوسازی ماشین آلات راهداری با همکاری بخش خصوصی کرده است.

کرد ادامه داد: نظارت و مدیریت اداره ماشین آلات و تجهیزات راهداری این اداره کل اقدامات ارزشمندی در زمینه تعمیر، بازسازی و در مواردی نوسازی کامل انجام شده که در این بین تعمیر اساسی برخی ماشین آلات قدیمی و نادر در کشور، بسیار شاخص بوده است به طوری که مورد توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی نیز قرار گرفته است.

این مقام مسئول افزود: بازسازی 37 دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و تعمیر 414 دستگاه ماشین آلات راهداری از جمله اقدامات ارزشمند اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان بوده است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همچنین جابجایی افزون بر46 هزار تن کالا بوسیله ناوگان حمل و نقل جاده ای، ایمن سازی 218 مدرسه حاشیه راه ها، احداث 30 باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، نصب 51 سامانه ثبت تخلفات و80 دستگاه تردد شمار در محورهای مواصلاتی و جابجایی بیش از 36 هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای را از دیگر اقدامات این اداره کل عنوان کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۱۶


ارسال