چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۲
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار:
توسعه واحد های معدنی چابهار عامل گسترش اقتصادی منطقه است/ فعالیت 21 معدن شن و ماسه با اشتغالزایی 418 نفر
 
حمیدرضا شایان گفت: توسعه معادن و واحد های معدنی در شهرستان های چابهار و دشتیاری عامل گسترش در توسعه اقتصادی سواحل مکران است.
به گزارش عصرهامون، حمیدرضا شایان؛ رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: وجود معادن و واحدهای فرآوری مواد معدنی شن و ماسه در محدوده دمبدف در محور چابهار به نوبندیان از مهمترین ظرفیت های اقتصادی شهرستان چابهار و دشتیاری است.
 
وی افزود: در این منطقه تعداد 21 معدن شن و ماسه با ذخیره قطعی 7 هزار و 617 تن موجود است که واحدهای تولیدی سنگ شکن با سرمایه گذاری 361 میلیون ریال زمینه اشتغال 418 نفر را به  صورت مستقیم فراهم آورده است.
 
 رئیس اداره صمت چابهار با اشاره به فعالیت واحد های تولیدی تصریح کرد: در این منطقه با توجه به اینکه زنجیره های مرتبط با صنایع کانی غیر فلزی اعم از مرحله استخراج از معدن، فرآوری شن و ماسه و مصالح ساختمانی و واحدهای تولیدی آسفالت و تیرچه و بلوک و سایر مصنوعات بتنی و بچینگ بتن در حال فعالیت هستند و کل این زنجیره را به عنوان خوشه کانی غیر فلزی معرفی می شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به اجرای پروژه های مختلف منطقه، نیاز به محصولات تولیدی این واحدها دارای اهمیت بوده و این واحدها به همین جهت دارای مزیت اقتصادی هستند.
 
شایان عنوان کرد: از جمله مجموعه هایی که از محصول تولیدی این واحدها استفاده می کنند پروژه توسعه بندر شهید بهشتی و پروژه فرودگاه در حال احداث چابهار هستند.
 
وی با اشاره به مهمترین مشکلات واحدهای تولیدی مذکور گفت: مشکل تامین آب، تامین برخی قطعات دستگاه های تولیدی و نیز افزایش قیمت قطعات یدکی و تعمیرات آنها توسط  مدیران واحدها مطرح از مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی است.
 
رئیس اداره صمت شهرستان چابهار خاطرنشان کرد: براساس مجوزهای صادر شده دو واحد شن و ماسه جدید که از سنوات قبل مجوز اخذ کردند آماده راه اندازی هستند که بزودی با حضور مسئولان شهرستانی افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۲۰


ارسال