چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۲
سرلشکر باقری در دیدار نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان و هیئت همراه:
همدلی و تلاش مسئولان سیستان‌وبلوچستان، مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند
 
آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان به همراه جمعی از مسئولان ارشد سیاسی، نظامی و انتظامی استان با سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح دیدار کردند.
به گزارش عصرهامون، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در استان ضمن معرفی افراد حاضر از استان، از عملکرد خالصانه سردار کرمی و سردار قنبری در استان تقدیر کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سیستان‌وبلوچستان اظهار داشت: مقام معظم رهبری، نگاه ویژه‌ای به استان دارند و انتظار می‌رود مسائل امنیتی و اجتماعی استان پیوست فرهنگی داشته باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان، اقدامات در حال پیگیری در استان از جمله طرح توسعه سواحل مکران و سایر طرح‌های زیربنایی را خوب توصیف کرد و خواستار تقویت تمهیدات لازم برای مشارکت بیشتر اهل سنت در امور اقتصادی، نظامی و انتظامی شد.

سردار محمد کرمی، فرمانده قرارگاه قدس سپاه در ادامه با اشاره به هماهنگی و همکاری‌های مناسب در استان، سیستان‌وبلوچستان را یک گنج نامید و افزود: باید از ظرفیت‌های استان از جمله کشاورزی، معادن و...استفاده حداکثری شود.

در ادامه احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان‌وبلوچستان ضمن ابراز تشکر از اهتمام ستاد کل نیروهای مسلح به امنیت استان، اظهار کرد: استان دچار عقب‌ماندگی تاریخی است و با وجود توجه جدی نظام و تخصیص اعتبارهای ویژه از جمله برای راه‌آهن، بندر چابهار و احداث واحدهای مسکونی، شاخص‌ها هم‌چنان پایین است.

سرار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان با خوب توصیف کردن وضعیت استان نسبت به سایر استان‌ها در مقوله جرایم و کشف جرایم، افزود: در بسیاری از مولفه‌های جرم و جنایت سیر نزولی داشته‌ایم و برای ارتقاء امنیت استان برنامه‌های کوتاه، میان و بلندمدت داریم.
مدیرکل اطلاعات استان نیز با تشکر بابت فرصت به وجود آمده، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر امنیت پایدار، به تشریح وضعیت امنیتی استان پرداخت.

در بخش دوم نشست، سرلشکر محمدحسین باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ضمن ابراز خیرمقدم، خطاب به حاضرین بیان داشت: همدلی و تلاش شما مسئولیت ما را سنگین‌تر می‌کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اهمیت استان سیستان‌وبلوچستان و ابراز آمادگی برای کمک به استان در حوزه مسائل دانشگاهی، پژوهشی و عملیاتی، اظهار داشت: علاوه بر امنیت امرز که بودجه ویژه‌ای برای آن اختصاص داده شده، برای حمایت از استان در در طرح‌هایی که نیروهای مسلح می‌توانند کمک کند، آمادگی داریم.

در ادامه سردار مهدی ربانی، معاون عملیات ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرد که بعضی از موضوعات مطرح شده در قالب کمیته‌های تخصصی بررسی و پیگیری شود.

در پایان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی فقیه در سیستان‌وبلوچستان، ضرورت فعالیت علمی در استان را متذکر شد و تحقق کامل آن را در گرو حمایت دانست.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۲۷


ارسال