چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۵۰
انتشار دو کتاب درباره دلوز در ایران
 
انتشارات علمی و فرهنگی دو کتاب با موضوع فلسفه و اندیشه ژیل دلوز فیلسوف معاصر را روانه بازار کتاب کرد.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، کتاب «فلسفه دلوز» در زمره تازه‌ترین تولیدات انتشارات علمی و فرهنگی است که به قلم دانیل وارن اسمین و با ترجمه سید محمد جواد سیدی روانه بازار کتاب شده است.

وارن اسمیت در این کتاب با شرح و تفصیلی کامل مخاطب خود را با جهان اندیشه ژیل دلوز آشنا می‌کند و با شرحی روشن از حرکت‌ها و مسیرهای اندیشه وی سعی می‌کند به مخاطب خود نشان دهد که یکی از بزرگترین فلاسفه معاصر جهان چگونه امکانات تازه‌ای برای اندیشیدن خلق می‌کند تا نه تنها اندیشیه را به زندگی متصل کند که زندگی را نیز فراتر از محدود تنگ فردیت بشناسد.

این کتاب در بخش‌ نخست خود به سراغ ارتباط دلوز با فلسفه تاریخ رفته و از این رهگذر پس از معرفی هستی شناسی درون‌ماندگار دلوز به بررسی ارتباط اندیشه‌های او با آرا متفکرانی چون لایبنیتس، هگل و مانت می‌پردازد.

کتاب در ادامه به شرح منظومه فلسفی دلوز می‌پردازد و نظریه حساسیت  و نظریه هنری وی را شرح می‌دهد و به بررسی دیالکتیک، آنالکتیک، اخلاق و سیاست در تفر وی وارد می‌شود.

بخش بعدی کتاب شرحی است بر پنج مفهوم دلوزی شامل میل، زندگی، احساس، امر نو و امر گشوده. کتاب در بخش جداگانه‌ای نیز به ارتباط اندیشه او با فیلسوفان معاصر از جمله دریدا، بدیو، پی‌یر کلوسوفسکی و پال پتن پرداخته است.

این کتاب در 870 صفحه با قیمت 95هزار تومان منتشر شده است.

انتشارات علمی و فرهنگی همچنین به تازگی در قالب مجموعه «راهنمامی سرگشتگان»  اثری درباره زندگی و اندیشه ژیل دلوز اثری را منتشر کرده است.

این اثر که به قلم کلر کولبورک و با نام «دلوز» روانه بازار کتاب شده است از سوی مولف تفسیری بر فلسفه دلوز است که در مقام دفاع از او برآمده است.

این کتاب از زاویه سینما و اندیشه‌های دلوز درباب آن  و نگاه او به تکتولوژی، ذات، مکان و زمان و نیز اندیشه‌های او درباره حرکت و تصویر به تفسیر تفکرات وی پرداخته است و در فصول دیگری نیز موضوعاتی چون هنر و زمان، هنر و تاریخ و سیاست را در اندیشه وی مورد کندوکاو قرار داده است.

این کتاب در 277 صفحه و با ترجمه محمد‌زمان زمانی و با قیمت 35 هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۳۳


ارسال