چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۰
رئیس دانشگاه آزاد سیستان و بلوچستان خبر داد؛
شناسایی یکی از شهدای گمنام آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان
 
سلطانعلی میر از شناسایی و تشخیص هویت یکی از شهدای گمنام گرانقدر آرمیده در دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان خبر داد.
سلطانعلی میر دبیر هیئت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: شهید  آرمیده در مزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان در تاریخ 20 فروردین 66 به درجه رفیع شهادت نائل شد که پس از سالها به آغوش پدر و مادر عزیزش باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: شهید هراچ هاکوپیان از هم میهنان ارامنه اصفهانی که در عملیات کربلای ۹ که با هدف آزادسازی منطقه  ایرانی باباهادی در شمال شرقی قصرشیرین صورت گرفت، خونش با خون شهیدان هم میهنش در آمیخت و نمونه ای از ایثاری استثنایی را آفرید و آسمانی شد.


میر اضافه کرد: شهید عالی مقام هراچ هاکوپیان از ۲۵ فروردین ۹۲ مصادف با شهادت حضرت زهرای مرضیه (س) میهمان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان بوده که مزار این شهید بزرگوار و همرزم گمنامش میعادگاه عاشقان و دل شکستگان و متوسلین به شهدا بوده که هر روز صبحشان را با ذکر فاتحه بر مزارشان آغاز می کردند.

وی با بیان این که پس از قریب به یک دهه میزبانی از شهید هراچ هاکوپیان با غم و اندوه باید با این شهید بزرگوار خداحافظی کنیم، افزود: شهید هراچ هاکوپیان از دلیرمردان لشکر ۸۱ زرهی ارتش ولایی و مقتدر جمهوری اسلامی ایران واقع در باختران کرمانشاه بودند.

انتهای پیام/ 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۹۹۳۴


ارسال