گامی دیگر در مسیر تحقق عدالت در سلامت،

آغار به کار دومین کلینیک بینائی سنجی با تعرفه دولتی در زاهدان

30 شهريور 1399 ساعت 11:06

دومین کلینیک بینایی سنجی با تعرفه دولتی در کلینیک سلامت زاهدان آغاز به کار کرد.


به گزارش عصرهامون، محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با بیان این خبر گفت: این کلینیک با هدف تسهیل دسترسی مردم ساکن در حاشیه شمالی شهر زاهدان به خدمات بینائی سنجی راه اندازی شده است.

وی افزود: با وجود توسعه پایگاه ها و مراکز جامع خدمات سلامت در حشیه شمالی شهر زاهدان، دسترسی هموطنان عزیز در این منطقه از شهر زاهدان به خدمات سطح اول بهداشت تا حدود زیادی تسهیل شده است امّا با توجه به اینکه تقریبا تمامی بیمارستان ها و مراکز تخصصی در منطقه جنوبی شهر زاهدان مستقر می باشند در تلاشیم تا دسترسی هموطنان عزیز ساکن در این قسمت از شهر را به خدمات تخصصی هم تسهیل کنیم.

هاشمی شهری با اشاره به راه اندازی کلینیک تخصصی سلامت در همین منطقه از شهر گفت: بیمارستان جدید 540 تختخوابی زاهدان نیز در همین منطقه از شهر جانمائی شده است.

رئیس دانشکده علوم توانبخشی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این خصوص گفت: این کیلنیک بینایی سنجی درفضایی به مساحت  36 مترمربع و با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ریال تجهیز و در کلینیک سلامت واقع در مجاورت  مرکز جامع خدمات سلامت ابوالفضل (ع) به چرخه خدمت به هموطنان عزیز ساکن در حاشیه شمالی شهر زاهدان وارد شد.

به گفته دکتر علی دهقان مهمترین خدمات قابل ارائه در این کلینیک شامل تعیین عیوب انکساری، تجویز عینک و لنز تماسی، تشخیص و درمان تنبلی چشم، تشخیص انحراف چشمی و درمان انحراف غیر فلجی با تعرفه دولتی خواهد بود.

وی ادامه داد: همشهریان گرامی جهت استفاده از خدمات این کلینیک می توانند در ایام هفته از ساعت 8 الی 13 با مراجعه حضوری، پذیرش شوند.

شایان ذکر است تا پیش از این ساکنین شهر زاهدان برای دریافت خدمات بینائی سنجی با تعرفه دولتی می توانستند از کلینیک بینایی سنجی شهید رزمجمو مقدم واقع در خیابان شهید آیت ا...کفعمی و یا  بیمارستان چشم پزشکی الزهراء(س) استفاده کننندو از این پس کلینیک سلامت واقع در بلوار شهید رجائی، خیابان ابوذر5 (جنب مرکز مرکز جامع خدمات سلامت حضرت ابوالفضل(ع)) نیز به این مجموعه اضافه شده است.  

انتهای پیام/
 


کد مطلب: 129957

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/129957/آغار-کار-دومین-کلینیک-بینائی-سنجی-تعرفه-دولتی-زاهدان

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/