سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۹
یکی از رزمندگان دفاع مقدس مطرح کرد؛
هنگام اعزام به جنگ همسفر شهید سلیمانی بودم/دفاع مقدس تجلی ایثار و حماسه آفرینی
 
حسن شهلی بر گفت: خانواد من از عشایر سلحشور و غیرتمند هستند، علاوه بر اینکه از حضورم در جبهه های جنگ ممانعت نکردند بلکه همیشه هنگام اعزام با لبخند و دعا بدرقه ام می کردند.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، جنگ تحمیلی هشت ساله عراق علیه ایران، بزرگ‌ترین رویداد تاریخی کشور پس از پیروزی انقلاب است، در این جنگ نابرابر رزمندگان و دلاورمردان این مرز و بوم در نبرد با دشمن تا دندان مسلح، رشادت‌های مثال‌زدنی و در نوع خود بی‌سابقه ای را رقم زدند.

همزمان با فرا رسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس به سراغ یکی از رزمندگانی رفتیم که عاشقانه به ندای « هل من ناصر ینصرنی » رهبرش لبیک گفت و برای حفظ  خاک کشور، به میادین نبرد علیه باطل رفت.

حسن شهلی بر، رزمنده دفاع مقدس سیستان و بلوچستان در این باره به خبرنگارما بیان کرد: یکی از رزمدگان اعزامی از شهرستان ایرانشهر بودم که از طریق جهادسازندگی در شهریور ماه سال ۶۱ به جبهه های حق علیه باطل جنوب اعزام شدم.

وی افزود: از آنجایی که از سال 58 در واحد فرهنگی جهاد کشاورزی مشغول کار بودم از همین طریق وارد جبهه شدم و امورات فرهنگی جبهه را بر عهده گرفتم، علاوه بر این به دلیل سن و سال پایین، انجام تبلیغات و امور فرهنگی را در جبهه بر عهده گرفتم.

شهلی بر با بیان موافقت خانواده به اعزامش به جبهه، خاطرنشان کرد: خانواد من از عشایر سلحشور و غیرتمند استان هستند و نه تنها از حضورم در جبهه های جنگ ممانعت نکردند بلکه همیشه هنگام اعزام با لبخند و دعا بدرقه ام می کردند.

وی تاکید کرد: در طول مدت حضور در میادین نبرد، به دلیل تمرینات زیاد دچار جراحت و ناچار به جراحی در بیمارستان اهواز شدم و در طول این مدت خانواده ام همیشه پشتیبان و دعاگویم بودند.
                                                      
این رزمنده دفاع مقدس اذعان کرد: هنگامی که برای بار دوم به جبهه اعزام شدم برای پیمودن مسیر چندکیلومتری کمپ آموزشی تا لشکر فاطمه(س) سوار خودرو شدم که در این سفر کوتاه به طور اتفاقی همسفر شهید قاسم سلیمانی شدم اما این شهید بزرگوار را نشناختم وقتی پیاده شدم همرزمانم گفتند که وی فرمانده لشکر است.

وی تصریح کرد: جنگ خاطرات تلخ و شیرینی زیادی داشت که شاید یکی از تلخ ترین خاطراتم شهادت دو نفر از همرزمان در سال ۶۶ بود ، این دوستان رزمنده ام هنگامی که برای بار سوم به جبهه رفتیم، شهید شدند.

وی ادامه داد: دفاع مقدس سراسر ایثار، شهادت طلبی و عزت و افتخار بود و چنانچه دوباره جنگ اتفاق بیفتد به طور حتم گوش به فرمان رهبرانقلاب در میادین جنگ حضور خواهم یافت و از خاک کشور دفاع می کنم و انتظار دارم مسئولین نیز به فکر آبادانی مملکت و قدرشناس این مردم کشور باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۰۱۳


ارسال