شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
درحالی که پیش از این مرسوم بود که برای معرفی وزرای پیشنهادی از نمایندگان مجلس استمزاج شود؛ اما در خصوص وزیر صمت این اقدام صورت نگرفته است و به نظر می رسد اکثریت نمایندگان از گزینه پیشنهادی برای تصدی این وزارتخانه بی خبر هستند.
به گزارش عصرهامون  به نقل از راه دانا؛ پس از گذشت بیش از 4 ماه از بلاتکلیفی وزارت صمت، در حالی که در 22 مرداد ماه مجلس به مدرس خیابانی به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت رای منفی داد، دولت براساس قانون مکلف شد که برای معرفی دوباره سرپرست این وزارتخانه از رهبر معظم انقلاب اذن بگیرد و پس از اذن رهبری «جعفر سرقینی» به عنوان سرپرست این وزارتخانه معرفی شد.
 
اما این روزها اوضاع وزارت صمت آشفته تر از آن است که به نظر می رسد. درحالی که پیش از این مرسوم بود که برای معرفی وزرای پیشنهادی از نمایندگان مجلس استمزاج شود؛ اما در خصوص وزیر صمت این اقدام صورت نگرفته است و به نظر می رسد اکثریت نمایندگان از گزینه پیشنهادی برای تصدی این وزارتخانه بی خبر هستند.
 
شنیده ها از نمایندگان حاکی از آن است که دولت تا به امروز برای واگذاری مسئولیت وزارت صمت گزینه های فراوانی را مدنظر داشته و تعداد کسانی که به عنوان گزینه مدنظر پاستور بوده اند به چند ده نفر می رسد، اما اکثر این گزینه ها حاضر به قبول مسئولیت این وزارتخانه مهم و حساس در شرایط کنونی اقتصادی کشور و آشفتگی بازار کالاهای مهم نشده است. 
 
به گفته برخی اعضای هیئت رئیسه مجلس هفته گذشته دولت «مصطفی سالاری» را به عنوان گزینه پیشنهادی برای وزارت صمت به هیئت رئیسه مجلس معرفی کرد ولی چند روز بعد این گزینه را پس گرفت. هنوز مشخص نیست که دلیل این اقدام دولت چه بوده اما براساس برخی اخبار سالاری از گزینه های نزدیک به رئیس دفتر رئیس جمهور برای تصدی وزارت صمت بوده است.
 
اما در این بین امروز به نقل از رئیس کمیسیون عمران مجلس خبری مبنی بر اینکه گزینه نهایی دولت برای وزارت صمت «علیرضا رزم حسینی» است منتشر شد.
 
«محمدرضا رضایی‌کوچی» مدعی شده است که احتمالا دولت در روز سه شنبه هفته جاری این گزینه را به مجلس معرفی خواهد کرد.
 
حال باید دید آیا گزینه دولت برای وزارت صمت تا قبل از معرفی رسمی به مجلس دوباره دستخوش تغییر می شود یا نه.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۰۱۴


ارسال