شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۱
در گفت و گو با یک کارشناس سیاسی عنوان شد:
تداوم تحقیر استکبار جهانی با شکوفایی روزافزون قدرت موشکی و نظامی ایران /سلیمانی ها از مدرسه عشق بیرون آمدند
 
احمد ملاشاهی گفت: در آغاز جنگ تحمیلی رزمندگان اسلام مجبور بودند حتی سیم‌خاردار را از سایر کشورها وارد کنند، حتی ابتدایی‌ترین تسهیلات نظامی را هم در اختیار نداشتند.
به گزارش عصرهامون؛ احمد ملا شاهی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: فارغ از همه آثار مخربی که جنگ در همه دنیا به‌جای می‌گذارد اما در ایران ثمرات ویژه‌ای برای ملت ایران به ارمغان آورده است.

وی افزود: امروزه قدرت کشورها را بر پایه تسهیلات نظامی آن ارزیابی می‌کنند، قدرتی که در دفاع مقدس رزمندگان اسلام از آن بهره‌ای نبرده بودند اما اراده الهی و مدیریت بدون نقص بنیان‌گذار انقلاب اسلامی باعث قوت قلب برای رزمندگان اسلام شده بود تا یک جنگ تمام‌عیار را در مقابل قوی‌ترین نیروی نظامی آن زمان با پیروزی به اتمام برسانند.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: ازهم‌گسیختگی ارتش و از طرفی نوپا بودن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باعث شده بود تا دشمن تفکرات بزرگی در سر بپروراند از طرفی بعثی‌های عراق آن‌قدر از سوی استکبار جهانی تغذیه می‌شدند که خواب ورود به تهران را در چند روز می‌دیدند.

وی تصریح کرد: پیروزی در جنگ تحمیلی مدیون دعای مادرانی است که با هزاران آرزو فرزندان خود را به جبهه حق علیه باطل می‌فرستادند تا یک وجب از خاک میهن به دست دشمن نیفتد.

شکوفایی قدرت موشکی ایران در شرایط تحریم باعث تحقیر آمریکایی ها شده است

ملا شاهی گفت: در آغاز جنگ تحمیلی رزمندگان اسلام مجبور بودند حتی سیم‌خاردار را از سایر کشورها وارد کنند، حتی ابتدایی‌ترین تسهیلات نظامی را هم در اختیار نداشتند.

وی بیان کرد: امروزه ایران یکی از کشورهایی است که قدرت موشکی آن در جهان حرف اول را می‌زند این به ثمره خون هزاران شهیدی است که در دفاع مقدس جان را بر کف دست گذاشتند و به میدان آمدند.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: از طرفی ایران در شرایطی به این افتخار دست‌یافته است که در شرایط صددرصد تحریم به سر می‌برد، بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که هر کشوری به جز ایران در چنین شرایطی فلج می‌شد و به‌طورکلی مجبور به عقب‌نشینی بود.

وی ادامه داد: آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون تحریم‌های ناجوانمردانه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل کرده و به‌گونه‌ای جنگ اقتصادی راه انداخته است که تاکنون با مدیریت رهبر انقلاب و استقامت مردم شکست سنگینی را متحمل شده است.

سلیمانی ها از مدرسه عشق بیرون آمدند

ملاشاهی بیان کرد: بسیاری از کشورهای جهان باتوجه‌به شرایطی که آمریکا در سراسر جهان به وجود آورده است این کشور را منزوی‌تر از قبل می‌دانند، خوابی که بر علیه خود دشمن تعبیر شد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مهم‌ترین عاملی که توانست نقش مهمی در شکوفایی و ایجاد قدرت موشکی در کشور شود مدرسه عشق دفاع مقدس بود، در این دوران ایران استعدادهای درخشانی را به خود دید که توانستند انقلاب اسلامی را در جهان گسترش دهند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی، امروز تنها در خود ایران خلاصه نمی‌شود بلکه به سراسر جهان صادر شده است که این مهم یکی از دستاوردهای دفاع مقدس و استفاده از استعدادهایی همچون شهید سلیمانی بود.

ملا شاهی همچنین گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز به قدرتی دست‌یافته است که با کشورهای تراز اول جهان برابری می‌کند.

وی افزود: جدیدترین و مهم‌ترین دستاوردی که به‌تازگی نیز با موفقیت انجام شد ارسال ماهواره به فضا بود تا بتوانیم همانند سایر قدرت‌های جهان از بالا نظاره‌گر اتفاقات منطقه و جهان باشیم.

باید رشادت‌ها و عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی شود

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: این دستاوردها مطمئناً به مذاق آمریکایی‌ها و استکبار جهانی خوش نخواهد آمد و آنها همچنان دست به شیطنت‌هایی می‌زنند که هر بار شکست و یا تحقیر می‌شوند.

وی بیان کرد: قدرت نظامی و موشکی ایران در شرایطی صددرصد تحریمی که آمریکایی‌ها به وجود آورده‌اند باعث تحقیر دشمنان اسلام شده است، هر چه از طول عمر با برکت انقلاب اسلامی می‌گذرد دشمنان ما کوچک‌تر و حقیرتر می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد: ایران اولین کشور بعد از جنگ جهانی است که توانست با اقتدار یکی از پایگاه‌های مهم آمریکا را با خاک یکسان کند و در مقابل هیچ واکنشی از آنها مشاهده نشد این نشان از اقتدار ایران در جهان دارد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دفاع مقدس فرصت مناسبی است که رشادت‌ها و عملیات‌های دفاع مقدس بازخوانی شود تا جوانان نسل کنونی و آینده با فرهنگ رشادت و شهادت آشنایی پیدا کنند.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۰۶۷


ارسال