شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴
فرمانده سپاه زابل:
تجربه جنگ تحمیلی از صدها بمب اتم برای دشمن بدتر است/دفاع مقدس شاخص ترین هویت ملی ما
 
موسی سنچولی گفت: موشک هایی که امروز دشمن از آن ترس دارد از هیچ به دست آمده اند یعنی با اراده قوی و خودباروی که از دفاع مقدس آن را به ارث برده ایم.
به گزارش عصرهامون؛ به نقل از پایگاه خبری اوشیدا؛ جلسه روشنگری دانشگاه زابل به مناسبت هفته دفاع مقدس و تقدیر از رزمندگان با حضور فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه در محل دانشگاه پردیس برگزار شد.

موسی سنچولی فرمانده سپاه شهرستان زابل در این جلسه ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: آمریکا از طریق تحریک عراق جنگ بزرگی را بر علیه ملت ایران آغاز کرد که سرانجام هشت سال طول کشید.

وی افزود: تجهیزات نظامی ایران در ابتدای انقلاب در وضعیت اسفناکی قرار داست، وحتی برخی از نیروها نحوه استفاده از اسلحه را نمی دانستند.

سنچولی بیان کرد: ۳۸ کشور دنیا در جنگ کنار صدام ایستادند و تا دندان این دشمن بعثی را مسلح کردند تا جنگ را با پیروزی به ثمر برساند.

وی تصریح کرد: صدام فرد قلدری بود که هیچ اعتقادی به اسلام نداشت؛ آمریکا به آن اعتبار جهانی داد و برای جنگ با ایران او را تحریک کردند.

وی با بیان اینکه امام (ره) به پشتیبانی و اراده خدا ایمان داشت گفت: از برکات مهم دفاع مقدس می توان به تولید انسان اشاره کرد، در جنگ تحمیلی جوانان ۱۹ ساله فرمانده تیپ و لشکر بودند، این نشان از استعداد یابی دفاع مقدس دارد.

سنچولی تصریح کرد: امروز بسیاری از افراد سختی های دوران دفاع مقدس را درک کرده اند اما با نقاب دارند به ریشه نظام ضربه می زنند، احساسات را عامل شهادت رزمندگان می دانستند درصورتی که در باران توپ و گلوله در تصمیم گیری احساسات دخالتی ندارد.

وی گفت: تجربه دفاع مقدس از صدها بمب اتم برای دشمن بدتر است، امروز دشمن در جریان شهادت حاج قاسم سلیمانی بارها اعلام می دارد که اشتباه کرده اند.

فرمانده سپاه زابل خاطرنشان کرد: امروز به قدرتی دست یافته ایم که با موشک های بومی ساخت ایران پایگاه های آمریکا را شخم می زنیم که این به ثمره دفاع مقدس محقق شده است.

وی ابراز داشت: موشک هایی که امروز دشمن از آن ترس دارد از هیچ به دست آمده اند یعنی با اراده قوی و خودباروی که از دفاع مقدس آن را به ارث برده ایم.

سنچولی گفت: در دوران دفاع مقدس فرمانده هان بر اساس شایسگی انتخاب می شدند و کار فقط برای خدا انجام می شد حتی نفس کشیدن رزمندگان اسلام هم برای خدا انجام می شد.

وی در ادامه گفت: دفاع مقدس شاخص ترین هویت ملی ما است، که باید آن را با آب طلا نوشت.انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۰۸۵


ارسال