شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ,24 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
یعقوب کریمی گفت: آمریکا با ایجاد پایگاه های نظامی و مستقر کردن در اطراف کشور ما نشان داده که از قدرت نظامی ایران ترس و واهمه دارد و جرات نمی کند به مرزهای زمینی و دریایی ما نفوذ کند.
به گزارش عصرهامون، یعقوب کریمی؛ کارشناس امور سیاسی در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در دوران هشت ساله دفاع مقدس رزمندگان و سلحشوران کشور ما از کمترین امکانات نظامی برخوردار بودند در حالی که دشمن تا دندان مسلح و از سوی کشورهای شرق و غرب دنیا تجهیز شده بود و رژیم بعث عراق با اتحادی که با آمریکا، کشورهای اروپایی و ایالات جمادی شوروی داشت به مرزهای ما حمله ور شد اما ناکام و شکست خورده شد.
 
وی با اشاره به داشتن یک سیستم قوی در کشور به برکت حضور مردم افزود: حرکت انقلابی امام خمینی (ره) در بهمن 57 که آغاز شد نیروهای نظامی به تبعیت از فرمایشات ایشان در دفاع از ملت قرار گرفتند و اکثریت ارتش به سمت مردم سوق داده شد و رژیم شاه با نوکرهای غربی تنها ماند و در دوران دفاع مقدس هم نیرویی که ما را در جبهه ها پیروز کرد؛ اراده ها، عزت ها، پایمندی ها و رشادت های مردم و جوانان ما در آن زمان تاریخی بود.
 
کارشناس سیاسی با اشاره به نقاط قوت و ضعف نیروهای نظامی ما در دوران هشت ساله دفاع مقدس و تحریم هایی که پس از انقلاب علیه کشور ما شکل گرفت، تصریح کرد: در دوران حکومت پهلوی در زمینه دفاعی چیزی تحت عنوان خودکفایی وجود نداشت و بعد از انقلاب ما تحت شدیدترین تحریم های نظامی از سوی کشورهای غربی و اروپایی قرار گرفتیم و هیچ امکانات داخلی برای مقابله در برابر دشمن نداشته و وضعیت امروز ما با آن زمان تفاوت خیلی زیادی دارد.
 
وی با مقایسه امکانات نظامی امروز ما با دوران اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی بیان کرد: جنگ هشت ساله برای ما یک درس بزرگ است و در دوران کنونی جمهوری اسلامی به کشورهای غربی هیچ اعتمادی ندارد و به لطف نخبگان و تلاش فرزندان این مرز و بوم به خودکفایی نظامی رسیدیم و اگر زمانی تحریم های ما به پایان برسد ما به یک فروشنده ابزار و تجهیزات نظامی پیشرفته و نوین در کنار مدعیان ابرقدرت تبدیل می شویم.
 
کریمی اذعان کرد: مهمترین تفاوت ما در بحث نظامی در دوران امروز و میراثی که رژیم پهلوی برای ما به یادگار گذاشته، خودکفایی و تولید تجهیزات و ابزار نظامی و دفاعی امروز است در حالی که قبل از انقلاب با وجود بستن قردادهای نظامی هیچ تجهیزاتی وارد کشور نشد.
 
وی رمز پیروزی در جنگ هشت ساله را نیروی قوت جوانان و مردم که تلفیقی از حماسه حسینی و خمینی بود را بیان کرد و گفت: در هر عملیاتی مسئله قیام امام حسین (ع) در راس همه جریانات و تفکرات رزمندگان قرار داشت و هیچ رزمنده ای بدون داشتن فکر شهادت برای رسیدن به عزت و افتخار به خط مقدم نمی رفت.
 
 کارشناس امور سیاسی افزود: همدلی، رشادت، ایمان، اعتقاد راسخ و عشق وطن در دوران دفاع مقدس ما را بر دشمنان قسم خورده، پیروز کرد و غیور مردانی همچون همتی ها، باکری ها و میرحسینی هایی حماسه تاریخی و به یادماندنی خلق کردند.
 
وی با اشاره به نقش خانواده ها در پشت جبهه ها برای حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اظهار کرد: شعر معروف؛ از دامن زن به معراج رود این یعنی زن و نام مادران شهدا در عرصه دوران دفاع مقدس خوش می درخشد و مادرانی که یک فرزند و یا حتی همسرشان شهید میشد باز هم برای عزت و افتخار ایران اسلامی فرزندان دیگر خود را راهی جبهه میکردند.
 
کریمی ادامه داد: در کنار این مادران زنان جوانانی که تازه ازدواج کرده بودند همسران خود را برای همراهی و پشتیبانی از امام خود، راهی جنگ می کردند تا مرز سرزمین ما با خون این دلیران بیمه شود و نقش مادران و زنان در هشت سال جنگ تحمیلی بسیار پررنگ تر است و این مسئله امروز در نقش مدافعان سلامت هم به خوبی دیده می شود.
 
وی نقطه وحدت بین نیروهای نظامی، اطلاعاتی و امنیتی ما در هشت سال جنگ تحمیلی را ولایت فقیه و عشق به امام خمینی (ره) در میان تمامی اقشار دانست و بیان کرد: در جیب خیلی از رزمنده هایی که حتی امام را ندیدند موقع شهادت عکس امام بود و این اعتقاد یعنی همه نیروهای نظامی و ارگان ها آماده باش و به اختیار خود گوش به فرمان رهبر انقلاب بودند.
 
این کارشناس تاکید کرد: مردم و جوانان غیور ما در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی و هم در دوران دفاع مقدس همه یک هدف واحد داشتند، آن هم بازگشت به ارزش های اصیل اسلامی و هدف اجرای کامل امر به معروف و نهی از منکر یعنی حرکتی که امام حسین (ع) و یارانش برای بقای دین اسلام در واقعه کربلا انجام دادند.
 
وی فعالیت نفوذی ها در بین نیروهای انقلابی را یک حرکت در جهت اختلاف افکنی و سد راه انقلابیون عنوان کرد و گفت: با فعالیت های مخرب تمامی منافقین و جاسوس هایی که در تمامی گوشه و کنار انقلاب وجود داشتند اما جبهه مقاومت اسلامی و حزب الهی ها برای رسیدن به آرمان های امام با جان و دل و قوی کار میکردند.
 
 کریمی تصریح کرد: امروزه با وجود تمام سم پاشی هایی که دشمن در تمامی عرصه ها با استفاده از رسانه و اخبار برای ضربه زدن به انقلاب و اسلام در حال انجام دادن است اما سربازان گمنام و همیشه وفادار نظامی و امنیتی ما با خستگی ناپذیر تمام کار می کنند.
 
وی اضافه کرد: جوان های امروز هم با الگو برداری راه شهیدان آن زمان را دنبال می کنند و همان مسیر را در برابر دشمنان داخلی و خارجی، داعشی ها، تروریست ها و وهابی ها تا نابودی آنها از صفحه روزگار طی می کنند.
 
کارشناس سیاسی از نقش رهبری و فرماندهی حضرت امام در هدایت، تقویت روحیه نیروها و تضعیف قوای دشمن را موثر دانست و گفت: جذابیت، جدیدت امام در کلام، رفتار و عرفان ایشان عشق را در دل تک تک بسیجیان و رزمندگان جا داده بود و روح بلند امام خمینی (ره) شرق را به تحیر و غرب را به زانو در آورد به گونه ای که این حرکت غیرقابل کتمان است و در حال حاضر هم رهبر معظم انقلاب همان مسیر ایشان را با همان شجاعت و ابهت ادامه می دهند.
 
وی جایگاه نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران را در رده ابرقدرت ها عنوان کرد و افزود: امروز در بحث جایگاه نظامی و نبرد سیاسی اگر کوچک ترین ضعفی داشتیم تاکنون برای رهایی از دست مستکبرین و جلوگیری از تجاوز و جنگ مجبور بودیم صدها مذاکره خفت بار با غربی ها انجام دهیم تا با پرداخت غرامت اجباری از آسیب آنها در امان باشیم.
 
کریمی تاکید کرد: حرکت امام خمینی (ره)، خون شهدا و تلاش رزمندگان و مدیریت مقام معظم رهبری طی چهل سال که از عمر انقلاب می گذرد باعث شده تا امروز به یک قدرت غیرقابل انکار در حوزه نظامی، دفاعی و حوزه علم و فناوری مثل هسته ای قرار داشته باشیم.
 
کارشناس امور سیاسی خاطرنشان کرد: ما از لحاظ دفاعی و جنگی و تفکر مدیریت نظامی مسلما با امنیت مرزها نشان دادیم دشمن جرات ورود به میهن ما و تجاوز ذره از خاک ایران را هرگز نخواهد داشت.
 
 انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۰۹۲


ارسال