امام جمعه موقت زاهدان عنوان کرد؛

دفاع مقدس الگویی بی نظیر در جنگ اقتصادی/افزایش قدرت نظامی و دفاعی از برکات این دوران است

2 مهر 1399 ساعت 11:45

حجت الاسلام و المسلمین جواد طاهری گفت: احیای روحیه هشت سال دفاع مقدس می تواند در حل مشکلات مختلف کشور از جمله بحران اقتصادی راهگشا باشد.


به گزارش  عصرهامون، حجت الاسلام و المسلمین جواد طاهری امام جمعه موقت زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: هشت سال دفاع مقدس باعث شد تا با توکل به خدا بتوانیم ظرفیت های داخلی کشور را شکوفا کنیم و ابزارآلات داخلی که دشمن آن را تحریم کرده بود با تکیه بر توان داخلی ساخته و به پیشرفت برسیم ، به برکت این دوران در حوزه دفاعی و نظامی چه در بعد معنوی و هم ساخت ابزار آلات جنگی به پیشرفت های زیادی رسیدیم به طوری که نه تنها قدرت بازدارنده داریم بلکه برای حضور دشمن در منطقه تعیین تکلیف می کنیم و این قدرت نظامی و دفاعی به برکت هشت سال دفاع مقدس به وجود آمده است.

وی افزود: انسان در شرایط سخت میزان مقاومت و بصیرت خود را آشکار می کنند ملت ایران در طول هشت سال دفاع مقدس، هوشمندی، ولایتمداری، تبعیت از رهبر و ایثار و فداکاری را به جهانیان نشان دادند و اگر آن ایثار و ازخودگذشتگی در جامعه اجرایی شود بسیاری از اختلافات خانوادگی، قومی و قبیله ای، جناحی و حزبی کاهش پیدا می کند، هشت سال دفاع مقدس هوشیاری، ایستادگی، مقاومت و همچنین عطوفت و مهربانی ملت ایران را نسبت به یکدیگر به نمایش گذاشت.

وی خاطرنشان کرد: هر ملتی که به توان داخلی خود تکیه کند به رشد و پیشرفت خواهد رسید و قوی خواهد شد، ایران اسلامی کشوری وسیع با فرهنگی قوی است و خداوند ظرفیت زیادی را در کشور قرار داده که به استفاده از این سرمایه های خدادادی می توانیم قدرتمند شویم.

حجت الاسلام طاهری تاکید کرد: با اختلاف نمی توان این استعدادهای بالقوه را بالفعل کرد، احیای روحیه هشت سال دفاع مقدس می تواند در حل مشکلات مختلف کشور از جمله بحران اقتصادی راهگشا باشد و راه حل این موضوع، الگو گرفتن صحیح از رشادت ها و موفقیت ها و پیروزی های دفاع مقدس است، اگر ملت ایران در مسیری که در طول هشت سال جنگ تحمیلی طی کرده است، گام بردارد در این بحران اقتصادی نیز پیروز خواهد شد.

وی اذعان کرد: اخلاص در هر کاری باعث می شود تا فرد بدون هیچ چشم داشتی در راه رضای خداوند گام بردارد، فرمایشات و بیانات مقام معظم رهبری سرخط و الگوی راه برای مسئولین است و اگر مسئولین از این چراغ راه هدایت به درستی استفاده کنند و با اخلاص ، نشاط و روحیه، مسیر درست را طی کنند، موفق خواهند بود.

انتهای پیام/


کد مطلب: 130119

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/130119/دفاع-مقدس-الگویی-بی-نظیر-جنگ-اقتصادی-افزایش-قدرت-نظامی-دفاعی-برکات-این-دوران

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/