سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۰۳
فرماندار شهرستان دشتیاری خبر داد:
آبرسانی ۱۳۹ روستا شهرستان دشتیاری به شیوه سقایی/ تکمیل پروژه های نیمه تمام و ارتقاء سطح کیفیت آب برنامه مهم منطقه است
 
فرماندار شهرستان دشتیاری از آبرسانی سقای (سیار) در ۱۳۹ روستای شهرستان دشتیاری خبر داد.
به گزارش عصرهامون، عادل عفتی؛ فرماندار شهرستان دشتیاری در حاشیه بازدید از پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در شهرستان دشتیاری به خبرنگار چهاربهاران گفت: روستاهای دشتیاری فاقد شبکه آبرسانی هستند و به شکل سقایی اداره می‌شوند، در این میان حدود ۱۳۹روستا هم به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند و سهم هر فرد چیزی بالغ بر 15 لیتر در شبانه روز است.
 
وی افزود: این آبرسانی منظم نیست و در زمان‌های مشخصی طبق وعده‌های از پیش تعیین شده اتفاق نمی‌افتد.
 
فرماندار دشتیاری تصریح کرد: از مجموع ۱۶۴ روستای شهرستان دشتیاری، تعداد ۱۳۹ روستای این شهرستان با جمعیت بالغ بر ۶۸ هزار و ۸۳۵ نفر وتعداد ۱۳ هزار و ۷۶۷ خانوار توسط ۲۴ تانکر بصورت سقایی (سیار) آبرسانی می شود.
 
وی با اشاره به تکمیل پروژه آبرسانی به روستاها ادامه داد: با تکمیل پروژه‌های شبکه آب آشامیدنی مجتمع دلگانها، سولدانها، رهگامها، درگس، بریس وسایر روستاهای بخش مرکزی وباهوکلات از نعمت آب بهره مند می شوند.
 
عفتی گفت: روستانشینان آب سالم آشامیدنی از ۱۹ درصد به ۵۰ درصد افزایش یابد و باید تمامی طرح های نیمه کاره توسط اداره آب و فاضلاب با تخصیص اعتبارات تکمیل شود.
 
وی خاطر نشان کرد: برای روستا‌هایی که به منابع آب دسترسی دارند می‌خواهیم روستا را به منابع با کیفیت آب شرب ارتقاء و مجهز کنیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۳۶


ارسال