فرماندار شهرستان دشتیاری خبر داد:

آبرسانی ۱۳۹ روستا شهرستان دشتیاری به شیوه سقایی/ تکمیل پروژه های نیمه تمام و ارتقاء سطح کیفیت آب برنامه مهم منطقه است

2 مهر 1399 ساعت 15:03

فرماندار شهرستان دشتیاری از آبرسانی سقای (سیار) در ۱۳۹ روستای شهرستان دشتیاری خبر داد.


به گزارش عصرهامون، عادل عفتی؛ فرماندار شهرستان دشتیاری در حاشیه بازدید از پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان سیستان و بلوچستان در شهرستان دشتیاری به خبرنگار چهاربهاران گفت: روستاهای دشتیاری فاقد شبکه آبرسانی هستند و به شکل سقایی اداره می‌شوند، در این میان حدود ۱۳۹روستا هم به وسیله تانکر آبرسانی می‌شوند و سهم هر فرد چیزی بالغ بر 15 لیتر در شبانه روز است.
 
وی افزود: این آبرسانی منظم نیست و در زمان‌های مشخصی طبق وعده‌های از پیش تعیین شده اتفاق نمی‌افتد.
 
فرماندار دشتیاری تصریح کرد: از مجموع ۱۶۴ روستای شهرستان دشتیاری، تعداد ۱۳۹ روستای این شهرستان با جمعیت بالغ بر ۶۸ هزار و ۸۳۵ نفر وتعداد ۱۳ هزار و ۷۶۷ خانوار توسط ۲۴ تانکر بصورت سقایی (سیار) آبرسانی می شود.
 
وی با اشاره به تکمیل پروژه آبرسانی به روستاها ادامه داد: با تکمیل پروژه‌های شبکه آب آشامیدنی مجتمع دلگانها، سولدانها، رهگامها، درگس، بریس وسایر روستاهای بخش مرکزی وباهوکلات از نعمت آب بهره مند می شوند.
 
عفتی گفت: روستانشینان آب سالم آشامیدنی از ۱۹ درصد به ۵۰ درصد افزایش یابد و باید تمامی طرح های نیمه کاره توسط اداره آب و فاضلاب با تخصیص اعتبارات تکمیل شود.
 
وی خاطر نشان کرد: برای روستا‌هایی که به منابع آب دسترسی دارند می‌خواهیم روستا را به منابع با کیفیت آب شرب ارتقاء و مجهز کنیم.

انتهای پیام/


کد مطلب: 130136

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/130136/آبرسانی-۱۳۹-روستا-شهرستان-دشتیاری-شیوه-سقایی-تکمیل-پروژه-های-نیمه-تمام-ارتقاء-سطح-کیفیت-آب-برنامه-مهم-منطقه

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/