پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹ ,28 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۲۰
در گفت و گو با نمایندگان سیستان و بلوچستان عنوان شد:
ترس مرگ آور آمریکا از توان نظامی ایران/دستاوردهاي دفاع مقدس کشور و انقلاب را بیمه کرد
 
نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها از قدرت نظامی ما هراس دارند، دفاع مقدس را بیمه تمام نشدنی انقلاب اسلامی ایران دانستند.
حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با عصرهامون، گفت: دفاع مقدس پیام‌های بسیاری به تمام جهان بشریت مخابره کرد که از مهم‌ترین آنها می‌توان به پیروزی در جنگ هشت‌ساله با وجود نو پا بودن نظام و کمبود امکانات نظامی اشاره کرد.

وی افزود: از طرفی همه مستکبرین عالم صف طولانی را برای مقابله با انقلاب اسلامی تشکیل دادند، شوروی و آمریکا نیز با همکاری هم به صدام کمک کردند تا هدف خود را که براندازی نظام جمهوری اسلامی بود به کرسی بنشانند.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمن در جنگ تحمیلی می‌دانست که اگر انقلاب اسلامی به سرانجام برسد تمام معادلات و خواسته‌های نامشروع بدخواهان بشریت از بین می‌رود.

وی گفت: هدایت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، حضور تمام مردم در جبهه و فرماندهی منسجم سه عنصر مهم در دفاع مقدس بود که به لطف الهی و اعتقاد بالای رزمندگان اسلام به تمام دشمنان درس فراموش‌نشدنی داد.

دهمرده بیان کرد: هیچ کشور و نیرویی نمی‌توانست در جنگ همه‌جانبه‌ای که تمام قدرت‌ها در کنار هم قرار گرفته بودند پیروز شود، اما جمهوری اسلامی این جنگ را به‌خوبی مدیریت کرد.

وی ادامه داد: ایران در دفاع مقدس از نظر تسهیلات نظامی در سطح بسیار پایینی قرار داشت که حتی سیم‌خاردار را هم از بیرون از کشور وارد می‌کردند.

دشمن هنوز از دفاع مقدس ترس دارد

دهمرده تصریح کرد: نظیر دفاع مقدس در دنیا وجود ندارد و درس فراموش‌نشدنی به همه بشریت داد و ثابت کرد که کسی نمی‌تواند با نظام جمهوری اسلامی ایران در بیفتد.

نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر امروز کسی حتی نیم‌نگاهی به انقلاب اسلامی داشته باشد هزاران بار می‌اندیشند که عاقبت این کار چه می‌شود تناسب می‌بندند که در دفاع مقدس که صنایع موشکی وجود نداشت با اقتدار به پیروزی رسیدند، آیا اکنون‌که ایران طرف‌داران بسیاری در دنیا دارد و صنایع دفاعی خود را به سطح اول دنیا رسانده است به همراه مدیریت پیامبرگونه رهبر معظم انقلاب می‌توانند مقابله کنند.

وی خاطرنشان کرد: جنگ اشکالاتی بسیاری برای کشورها به وجود می‌آورد اما در آن برهه از زمان برکات بسیاری برای نظام جمهوری اسلامی ایران به ارمغان آورد.

دهمرده گفت: قدرت موشکی و صنایع دفاعی امروز مدیون دفاع مقدس است و پیام مهمی به همه دشمنان داخلی و خارجی می‌دهد که ما می‌توانیم با هر هجمه‌ای مقابله کنیم.

وی بیان کرد: امروز هم باید همان شرایط دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهیم چرا که با همان اعتقاد و باور رزمندگان اسلام می‌توانیم پیروزی‌های فراوانی کسب کنیم.

گسترش و تقویت فرهنگ شهادت و ایثار یک وظیفه عمومی

معین الدین سعیدی؛ نماینده مردم چابهار، نیکشهر، کنارک، قصرقند و دشتیاری در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما، با اشاره به هفته دفاع مقدس که یادآور ایثار و استقامت رادمردان و شیر زنان است بیان کرد: مردم ایران در لبیک به فرمان امام و مقتدای خویش در دفاع از کیان آب و خاک نظام مقدس جمهوری اسلامی جانفشانی و حماسه‌های ماندگاری را بر برگ‌های زرین انقلاب اسلامی ثبت کردند.

وی یکی از ثمرات بزرگ دفاع مقدس، را فرهنگ‌سازی عنوان کرد و افزود: مجاهدت برای دفاع از ناموس و وطن، فدا کردن آرزوها در راه زنده نگه داشتن آرمان ها که توسط رزمندگان انجام شده تا امروز فرد به فرد ما در ایران اسلامی آرامش و آسایش داشته باشیم.

این مقام مسئول تصریح کرد: باید این فرهنگ در بین همه مردم و مسئولین نهادینه شود تا بتوانیم در زمان تحریم ها، مشکلات به خوبی عمل کنیم و با وجود کمبودها در ارتقاء و پیشرفت کشور قدمی تاثیرگذار و مهم برداریم.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های شهیدان والامقام، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، گفت: مردان بزرگی از جان خود گذشتند تا کشور ما به یک سرزمین مقتدر و با افتخار امروز تبدیل شود که با وجود تحریم ها و هجمه های سنگین هرگز لحظه ای در مقابل هیچ بیگانه سر خم نمی کند.

سعیدی گفت: امیدواریم با توجهات به رهنمودهای داهیانه رهبرمعظم انقلاب(مدظله العالی)، شاهد عزت، اقتدار، سربلندی و آبادانی جمهوری اسلامی ایران باشیم و راه امام و شهدا بدون لحظه ای توقف ادامه داشته باشد.

وی اظهار کرد: باید با یاری همدیگر به فکر توسعه بیش از پیش و همه جانبه ایران اسلامی در عرصه های مختلف باشیم و همگان در راه پاسداشت و صیانت از ارزش‌ها و پیمودن راه پر افتخار شهدا، ایثارگران و آزادگان سرافراز و ثابت قدم باشیم.

وی تاکید کرد: اگر مدیران ما مثل رزمندگان دفاع مقدس از خودگذشتگی و ایثار نداشته باشند هرگز نمی توانند در راه آرمان های این انقلاب محکم و استوار گام بردارند و ممکن است به هوای نفس خود دچار لغزش و خطا شوند.

نماینده مردم چابهار خاطرنشان کرد: با توجه به هجمه غرب در جنگ نرم، فرهنگ شهادت طلبی و ایثار یک فرهنگ ارزشی است که می تواند از جوانان ما در مواجه با برنامه های مخرب و زننده دشمن بیمه کند و باعث سربلندی آنها شود.

تحریک صدام و ایجاد جنگ؛ تلاش دشمن برای آسیب به ایران

ملک فاضلی رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار ما، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهید مقاومت شهید حاج قاسم سلیمانی، بیان کرد: از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران، دشمنان در تلاش بودند تا با عناوین مختلف در کشور مشکلاتی را ایجاد کنند.
 
وی افزود: تحریک صدام و ایجاد جنگ تحمیلی یکی از مباحثی بود که دشمن تلاش کرد از این طریق به مملکت آسیب وارد کند.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان ادامه داد:  در روزهای نخست پیروزی انقلاب که سپاه پاسداران به تازگی شکل گرفته بود، دشمن تصور می کرد که فرزندان این مرز و بوم توان دفاع از تمامیت ارضی کشور را ندارند اما با خواست خداوند متعال، رهبری امام خمینی (ره) و نیروهای ارتش، سپاه، بسیج و گروه های مردمی به خوبی توانستیم از کشور دفاع کنیم.
 
فاضلی خاطر نشان کرد: پاسداشت و قدر دانی خون شهدا یکی از وظایفی است که به پاس رشادت ها و جان فشانی های رزمندگان، آزادگان، جانبازان و ایثارگران باید انجام دهیم.
 
وی تصریح کرد: درس گرفتن از پایمردی رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی و در آغوش گرفتن همه جانبه فرزندان شهدا و رزمندگان از وظایفی است که باید به نحو احسن انجام دهیم.
 
رئیس مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: پاسداری از کیان میهن اسلامی و تلاش برای عمران و آبادانی و ساختن آینده ای روشن برای فرزندان این مرز و بوم پیام خون شهدا به تمام ارکان اداره کننده مملکت است که به ما ابلاغ می کنند.


عبدالناصر درخشان، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه ایرانشهر در گفتگو با خبرنگار ما، بیان کرد: هفته دفاع مقدس بهانه ای است که یاد و خاطره ای از تمام کسانی که برای آرمان های انقلاب جان خود را ازدست دادند داشته باشیم.

وی در ادامه مطلب فوق، افزود: هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای یاد کردن از رزمندگان عزیزی که در دوران هشت سال دفاع مقدس مجاهدت هایی انجام دادند و از مرزها دفاع کردند بوده است.

نماینده مجلس در حوزه انتخابیه شهرستان ایرانشهر ضمن گرامی داشت یاد و خاطره رشادت ها و دلاورمردی های شهیدان والامقام، رزمندگان و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس ادامه داد: در جنگ جهانی دوم فیلم ها و نمایشنامه های زیادی با حجم بالا در راستا کشورهای دنیا که در گیر جنگ بودند ساخته شد، اما ما نتوانستیم فرهنگ ایثار و جهادگری را آنگونه که شایسته است نشان دهیم و باید این فرهنگ را نهادینه کرد.

این مقام مسئول بر ضرورت زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره دلاورمردان دفاع مقدس تأکید کرد و گفت: آنان فقط برای دفاع از خاک کشور نجنگیدند بلکه برای دفاع از ارزش‌های اسلامی و باورهای نظام مقدس جمهوری اسلامی نبرد کردند.

وی عنوان کرد: امید است بتوانیم راه شهدای گرانقدری که برای عزت و سربلندی ایران عزیز که جان دادند و خفت نپذیرفتند ادامه داده و گامی برای آبادی ایران عزیزمان برداریم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۴۶


ارسال