جمعه ۲ آبان ۱۳۹۹ ,23 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۶
امام جمعه شهرستان ایرانشهر مطرح کرد:
دفاع مقدس؛ ذخیره بی پایان انقلاب اسلامی/تنها مسئولین انقلابی می توانند راهگشای مشکلات کشور باشند
 
حجت الاسلام و المسلمین عیسی بزمانی گفت: امروز ما ذخیره معنوی گران سنگی مثل دفاع مقدس را در گام اول انقلاب داریم که می توان از این مسئله در گام دوم انقلاب اسلامی بهره برد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام والمسلمین عیسی بزمانی، امام جمعه شهرستان ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: اهمیت دفاع به این است که تمامی ملت ها در قبال تجاوز دشمن از خودشان از آن استفاده می کنند. ولی مردمانی زنده هستند که برای حفظ ارزش هایشان ایستادگی و مقاومت می کنند.

وی افزود: یکی از خصوصیات، شعارها، انقلاب اسلامی این بوده که ما نه ظالم هستیم که ظلم را بپذیریم و تجاوزگر هم نیستیم و آن را هم نمی پذیریم و هشت سال دفاع مقدس نمونه بارزی از این شعائر بود.

امام جمعه اهل تشیع ایرانشهر ادامه داد: امروز ما ذخیره معنوی گران سنگی مثل دفاع مقدس را در گام اول انقلاب داریم که می توان از این مسئله در گام دوم انقلاب اسلامی بهره ببریم.

وی عنوان کرد: ما امروز شاهد جنگ ترتیبی که شامل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی است و نامتقارن بوده هستیم و باید در برابر این جنگ نابرابر از ذخیره معنوی هشت سال جنگ تحمیلی که حاصل تجربه حضور و نقش آفرینی جوانان می باشد و شاهد این مسئله هم بودیم و از این موضوع باید استفاده کنیم‌ و از نمونه بارز آن زمان شهید والا مقام سردار حاج قاسم سلیمانی را نام برد که از جوانی تا آخرین لحظات عمرش نقش آفرینی کرد.

بزمانی در ادامه، عنوان کرد: در جنگ هشت سال دفاع مقدس ما از تمام ظرفیت استفاده کردیم که همه آن درون زا بود و تکیه بر ظرفیت های داخلی در آن دوران در تداوم انقلاب اسلامی ثمرات و برکاتی فراوانی به همراه داشت که امروز شاهد آن هستیم.

این خطیب جمعه با اشاره به سخن امام (ره) که فرموده بودند ما در جنگ هشت سال تحمیلی به این نتیجه رسیدیم که سرپای خودمان بایستیم، خاطرنشان کرد: این نوع نگاه برای امروز مفید و موثر واقع شده و هر کجا نیاز به درون داشتیم و به توانایی های داخل اتکا کردیم نتیجه پیشرفت، اقتدار و گره گشایی از مشکلات مملکت بوده و امروزه هم اگر صلاح است از این ظرفیت ها استفاده و در جهت حل مشکلات نظام اسلامی باید به سمت و سویی حرکت کنیم که شاهد تحقق دولت جوان حزب اللهی باشیم و در کنار آن تکیه بر هسته های سختی چون جوانان در راستا مقابله با دشمن ضرورت دارد و اگر این مسئله اتفاق بیفتد به یقین دشمنان نظام اسلامی مانند همیشه ذلیل و خوار می شوند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۷۵


ارسال