سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۴
اولین معلم شهید استان سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس
 
«محمدرضا سبزکار» اولین معلم شهید استان سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس است.
به گزارش عصرهامون، «محمدرضا سبزکار» اولین معلم شهید استان سیستان و بلوچستان در دفاع مقدس است.

در ادامه شرح مختصر از زندگی‎نامه این شهید والامقام می‌خوانیم:
محمدرضا در بیست و ششمین روز از آبان ماه ۱۳۳۳ در شهرستان زاهدان دیده به جهان گشود تا در آن وانفسای محرومیت و فقر حاکم بر این منطقه قوت قلبی برای خانواده‌اش باشد.

او دوران کودکی و نوجوانی را در حالی سپری کرد که با واژه‌های فقر و سختی الفت گرفت اما با وجود آنکه شرایط زندگی نامساعد بود محمدرضا از هر آنچه در توان داشت برای شاد کردن اطرافیان خود دریغ نمی‌ورزید.

دوست همکلاسی، همسایه و هر که او را می‌شناخت لبخند مهربانانه‌ی او را در خاطر سپرده است.

محمدرضا با علاقه‌ایی که به تحصیل داشت با هر مشقتی توانست مدرک دیپلم خود را دریافت کند اما به همین اکتفا نکرد و ادامه تحصیل داد و تا مقطع کاردانی علوم انسانی پیش رفت.

درهنگام مبارزات مردمی علیه طاغوت، یکی از چهره‌های شاخص استان بود و بعد از پیروزی انقلاب نیز همواره در غالب نیروهای برقراری امنیت شهرها و نیز حراست از افراد و اشخاصی همچون نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان و یا دادستان شهر حضوری پررنگ داشت و با آنکه بعنوان معلم نقش مهمی را در پرورش نسلی انقلابی و مومن ایفاء می‌نمود اما در صحنه‌های دیگر نیز حاضر بود و ادای تکلیف می‌کرد.

با شروع جنگ تحمیلی محمدرضا از نخستین افرادی بود که از طرف ژاندارمری سابق به ندای رهبرش لبیک گفت و راهی آبادان که در آن روزها در محاصره‌ی دشمن متجاوز قرار داشت و مردمش لحظات دشواری را تجربه می‌کردند،شد. او رفت تا اجازه ندهد تا آبادان نیز همچون خرمشهر به دست مزدوران بعثی بیفتد و او هم سهمی در جلوگیری از سقوط آبادان داشته باشد.

محمدرضا در میادین نبرد هم چون دیگر صحنه‌ها و عرصه‌های زندگی‌اش دلاورانه درخشید و مبارزه نمود تا عاقبت در بیست و هشتم آذر ۱۳۵۹ بر اثر اصابت ترکش لاله عمرش پرپر شده و عطر شامه نواز وجودش با نسیم شهادت در فضا پیچیده و همه جا را معطر نماید، آنچنان که با گذشت سی و اندی سال هنوز هم شمیم دلنوازش در کوچه پس کوچه‌های این شهر و دیار به مشام عاشقان ولایت می‌رسد.
انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۹۳


ارسال