سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۷
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
دفاع مقدس گنجینه ای عظیم که باید از آن بهره جست/جنگ باعث شعله ورترشدن نیروی انقلاب شد
 
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی عزیزی گفت: ر زمان پهلوی یه نیم روز ارتش پهلوی نتوانست در برابر دشمن مقاومت کند اما ما هشت سال در برابر دشمن جنگیدیم ان روز هادی و امامی نبود و در زمان دفاع مقدس امام راحل هدایتگر جنگ بود.
به گزارش عصرهامون به نقل از زاهدنیوز، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی عزیزی امام جمعه موقت زاهدان در خطبه های نماز جمعه این هفته، بیان کرد: امام حسن مجتبی(ع) می فرماید: بدانید و یقین داشته باشید هرگز تقوا را نخواهید شناخت مگر زمانی که خدا را بشناسید هدایت و تقوا دو ستاره سپهر نجات هستند و اگر میخواهید هدایت پیدا کنید تقوا داشته باشید.

وی افزود:اگر هدایت نباشد، شاید عملی صحیح باشد اما صالح نیست، گاهی عمل صحیح هست اما صالح نیست، نمازی که در پرتو هدایت نباشد، صالح نیست ،عمل باید صالح باشد تا خسران نداشته باشد، امام حسن می فرماید «هدایت عمل را صالح می کند و تقوا و هدایت در کنار هم هستند و جدا نمی شوند.»

وی خاطرنشان کرد: در زمان پهلوی یه نیم روز ارتش پهلوی نتوانست در برابر دشمن مقاومت کند اما ما هشت سال در برابر دشمن جنگیدیم ان روز هادی و امامی نبود و در زمان دفاع مقدس امام راحل هدایتگر جنگ بود.

وی ادامه داد: رهبرانقلاب می فرمایند «جنگ گنجینه عظیمی است که تا مدت های طولانی ملت می تواند از آن بهره ببرند عزت، اعتمادبه نفس ،احساس اقتدار یکی از بزرگترین نیازهای امروز است» دفاع مقدس مظهر حماسه، معنویت، دینداری، آرمان خواهی، ایثار، ایستادگی، تدبیر و حکمت است جنگ تحمیلی را دشمن برای خاموش کردن انقلاب به راه انداخت اما همین جنگ باعث شعله ورترشدن نیروی انقلاب و انقلابی شد.

حجت الاسلام عزیزی اذعان کرد: رهبر انقلاب فرمودند جنگ را مردم اداره کردند و نیروهای مسلح به مردم تکیه کردند، در دفاع مقدس همه بلوک غرب و شرق با همه توان در برابر ملت ایران قرار گرفتند فراری هایی که از این مملکت فرار کرده بودند با پول این مردم سلاح خریدند و در اختیار صدام گذاشتند، نیروهای ما در تنگناهای وحشتناکی قرار داشتند اما چنان ایستادند که دشمن برای همیشه مایوس شد.

وی تصریح کرد: نیروهای مسلح ما را جنگ قوی کرد تهدید جنگ به بهترین فرصت تبدیل شد و امروز نیروهای مسلح روز به روز بر عزم و اراده شان اضافه می شود و اگر عزت و اقتدار نیروهای مسلح نبود دشمن امروز در کشور، فرمانداری نظامی داشت، در این لباس ها کسانی به ملکوت اعلی رفتند که تاریخ نظیر انان را ندارد این ها در عمق تنگنا رشد کردند ایا تنگناهای امروز بدتر از تنگناهای دفاع مقدس است آیا امکانات امروز ما کمتر از دوران دفاع مقدس است.

امام جمعه موقت زاهدان گفت: اگر امروز شما یک طرف میز می نشینید و دنیای استکبار با همه قدرت در طرف دیگر میز تا با شما مذاکره کند این مدیون دفاع مقدس است قدرش را بدانید ایا بد نیست که افزایش قیمت اقلام را نتوانید کنترل کنید؟

حجت الاسلام والمسلمین عزیزی عنوان کرد: مال حرام فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست هر کسی اموالی به دست بیاورد در ازای کاری که باید انجام دهد و اگر کار را به درستی انجام نداد، خلاف شرع است، همه ما در برابر مشکلات و فقر در حد و اندازه خود مسئولیم ، امیدوارم بتوانیم از گنج جنگ استفاده کنیم و از ایثار ،مقاومت، و معنویت جنگ درس بگیریم.

 همچنین سرتیپ دوم مهدی احمدی افشار فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 88 زرهی سیستان و بلوچستان نیز در این مراسم در خصوص نقش نیروهای مسلح در عملیات ثامن، حماسه آفرینی های لشکر 77 پیروز، یگان های سپاه پاسداران در این عملیات به ایراد سخنرانی پرداخت و ایستادگی در هشت سال دفاع مقدس را به پشتوانه ملت ایران در برابر استکبار و بلوک شرق و غرب دانست.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۱۹۴


ارسال