در جمع نمازگزاران سیستان و بلوچستان عنوان شد:

لزوم توجه به فضای مجازی برای ترويج جايگاه و اهميت دفاع مقدس/ با گفتمان ایثار و شهادت در مقابل زورگویان ایستادگی کردیم

4 مهر 1399 ساعت 13:47

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه سیستان و بلوچستان با تاکید بر لزوم توجه به فضای مجازی برای ترويج جايگاه و اهميت دوران دفاع مقدس، گفتمان ایثار و شهادت را تنها راه برای ایستادگی در برابر زورگویان و مستکبران دانستند.


به گزارش عصرهامون، حسینعلی جاودان فر جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس به صورت  جمعی و گروهی برگزار نشد، بیان کرد: در جنگ تحمیلی بیش از 64 کشور به صورت مستقیم و غیر مستقیم دخیل بودند، نباید دفاع مقدس و موضوعات آن دوران را به فراموشی بسپاریم که چه کسانی جنگ را ایجاد، چه کسانی حمایت و پشتیبانی کردند. 

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران استکبار جهانی به این نتیجه رسید که به اهداف و نیات خود دست نخواهد یافت، جهت از بین بردن انقلاب صدام را برای جنگ با ایران اجیر کرد.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان ادامه داد: اگر تاریخ 200 ساله ایران را بررسی کنید متوجه خواهید شد که جنگ تحمیلی تنها جنگی بود که حتی یک وجب از خاک ایران از کشور جدا نشد.

جاودان فر اذعان کرد: سلطنت طلبان، بازماندگان پهلوی و مدعیان حقوق بشر امروز با تحریم های ظالمانه به دنبال این هستند تا با فشار اقتصادی باعث جدایی ملت از انقلاب شوند اما اگر ما انقلاب کردیم مقابل این سختی ها مقابله و استقامت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: اگر چه امروز در کشور مشکلات اقتصادی داریم اما روی پای خود ایستاده ایم و با توجه به اینکه خرمشهر ها در پیش داریم  باید مقابل استیکر جهانی ایستادگی کنیم.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان سراوان با اشاره به اینکه امامین انقلاب بزرگ ترین عملیات های روانی دشمن را با یک سخنرانی خنثی کرده اند، گفت:  جنگ امروز جنگ اقتصادی است، تمام دنیا به دنبال این هستند که به انقلاب اسلامی ضربه وارد کنند  اما افرادی که دغدغه انقلاب و نظام را دارند در مباحث اقتصادی نیز مقاومت خواهند کرد.

جاودان فر در پایان به افرادی که دل به قدرت های شرق و غرب بسته اند و همچنان جنایات و ظلم های سران کفر برای آنها درس عبرت نشده است، ابراز تاسف کرد که پس از گذشت 42 سال هنوز متوجه نشده اند که آمریکا دوست ایران نیست و نخواهد بود.

اعتماد به جوانان انقلابی رمز پیروزی در دفاع مقدس بود

موسی سنچولی فرمانده سپاه شهرستان زابل در بین نمازگزاران نماز جمعه شهر بنجار  ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: رزمندگان مردانه جنگیدند ، دفاع کردند و مردانه قله های ترقی و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران را درنویدند.

وی با بیان اینکه صدام بر علیه نظام نو پا انقلاب اسلامی با چراغ سبز آمریکا آغاز کرد گفت: پیروزی در دفاع مقدس تمام معادلات نظامی و اقتصادی دنیا را به هم ریخت.

سنچولی گفت: در دفاع مقدس فرماندهانی حضور داشتند که سن آنها 20 سال هم نمی رسید، این یکی از برکات دفاع مقدس است که باعث شناسای استعداد های این چنینی شده است.

وی بیان کرد: اعتماد به جوانان انقلاب باعث شد تا جوانانی با سن کم جنگ را اداره کنند که تمام دنیا را به حیرت وا داشت.

فرمانده سپاه زابل بیان کرد: بالغ بر 38 کشور پشت سر صدام قرار گرفته بودند، و تمام تجهیزات جنگی را در اختیار او قرار می دادند تا بتواند بر انقلاب اسلامی پیروز شود اما اراده الهی بر این بود تا رزمندگان اسلام با دست خالی دشمن را شکست دهند.

وی خاطرنشان کرد: باور به پشتیبانی خدا باعث شده بود تا رزمندگان اسلام در دفاع مقدس به پیروزی دست پیدا کنند.

سنچولی گفت: احساسات رزمندگان اسلام در تصمیم گیری برای شهادت آنها تاثیری نداشت چراکه رزمندگان عاقلانه و با بصیرت راه شهدات را انتخاب کردند.

مدیریت و هدایت جنگ در طول هشت سال دفاع مقدس بر عهده امام خمینی (ره) بود

روح الله زمانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان به مناسبت هفته دفاع مقدس بین نمازگزاران شهرستان دلگان، گفت: رهبری، مدیریت و هدایت جنگ در طول هشت سال دفاع مقدس بر عهده امام خمینی (ره) بود

وی عنوان کرد: اقتدار و سازماندهی بسیج و مردم و کوچک شمردن دشمن و دعوت مردم به حضور در جبهه های حق علیه باطل از اموری بود که امام خمینی (ره) در این هشت سال دفاع مقدس به خوبی توانستند آن را مدیریت کنند.

زمانی نیا ادامه داد: آرامش و آسایش امروز خود را مدیون رشادت و دلاورمردی های رزمندگان و ایثارگران در دوران هشت سال دفاع مقدس هستیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان دلگان در پایان به سالروز عملیات ثامن الائمه اشاره و خاطرنشان کرد:ثامن الائمه یکی از اولین عملیات های ما در دوران دفاع مقدس بود که منجر به شکست حصر آبادان شد.انتهای پیام/


کد مطلب: 130195

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/130195/لزوم-توجه-فضای-مجازی-ترويج-جايگاه-اهميت-دفاع-مقدس-گفتمان-ایثار-شهادت-مقابل-زورگویان-ایستادگی-کردیم

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/