سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ,20 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
ابوذر مهدی نخعی گفت: دوران دفاع مقدس آثاری تمدن ساز از خود برجای گذاشت و ریشه آن در فرهنگ عاشورایی و راه و هدف سیدالشهدا است.
به گزارش عصرهامون، ابوذر مهدی نخعی فرماندار زاهدان در گفت و گو با خبرنگار زاهدنیوز، بیان کرد: فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس بزرگترین ثروت نظام جمهوری اسلامی است که بسیار گران به دست آمده است، تنها در دوران جنگ تحمیلی بیش از 220 هزار شهید را برای اعتلای این فرهنگ و انقلاب تقدیم کردیم.

وی افزود: دوران دفاع مقدس آثاری تمدن ساز از خود برجای گذاشت و ریشه آن در فرهنگ عاشورایی و راه و هدف سیدالشهدا است، بزرگترین تکلیف ما انتقال این فرهنگ عاشورایی به نسل های آینده است، امروز بخشی از کارکردهای این روحیه جهاد و مقاومت دفاع مقدس را در سوریه و عراق و در شکست تکفیری ها و اربابان زر، زور و تزویر شاهد هستیم.

وی شهید سردار سلیمانی را الگویی بارز برای ولایتمداری عنوان و خاطرنشان کرد: ما نمونه های زنده و پویایی از اخلاص و ولایتمداری مانند سردار شهید سلیمانی داریم و  توجه به این مدل ها و الگو گرفتن از رفتار و سلوک آنها و تبعیت از مقام معظم رهبری، انقلاب و نظام را بیمه و کشور را به قله های تعالی رهنمود می کند و این یک تکلیف است و هرکس از این مسیر خارج شود عاقبت به خیر نخواهد بود.

نخعی تاکید کرد: تکیه بر توان داخلی تنها راه داشتن ایرانی قوی و مقتدر است ، تاریخ سیاسی معاصر کشور نشان داده که هیچ یک از قدرت های خارجی جز نگاه سلطه جویانه ، طمع کارانه و استعمارگرایانه به کشور ما نداشتند ما باید تنها به ظرفیت های داخلی و نیروی جوانان کشور تکیه کنیم.

وی اذعان کرد: سرمایه های داخلی کشور، جوانانی هستند که به تبعیت از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس برای حمایت از اسلام ناب محمدی جان خود را فدا می کنند و توجه به فرهنگی که سازنده مکتب سردار سلیمانی است و همچنین استعدادهای محیطی و توانایی های داخلی باعث اقتدار و مسیر صحیح راه کشور است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۰۵


ارسال