سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سید محمد موسوی گفت: مشکلات کنونی کشور ناشی از روحیه ریاست بر مردم و از بین رفتن روحیه خدمتگزاری در میان برخی مسئولان و دلتمردان است.
سید محمد موسوی، امام جمعه چابهار در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: طراحی تمام توطئه هایی که از اول انقلاب تا به امروز در جمهوری اسلامی ایران انجام شده توسط آمریکا، انگلیس و دشمنان این انقلاب بود که در رأس آنها آمریکا قرار دارد.

وی ادامه داد: به هر توطئه ای که نگاه می‌کنیم می‌بینیم که طراح اصلی آمریکاست که در کودتا و گروهک ها در اوایل انقلاب، فعالیت منافقین، جریانات سیاسی مختلف و ... آمریکا دست دارد.

این خطیب جمعه ادامه داد: هدف اصلی آمریکا از این اقدامات براندازی بود، زیرا باور نمی کردند یک نظام مردمی بدون وابستگی به هیچ قدرتی بتواند نظام چند صد ساله را زیر و رو کند و ملت حقوق خود را به دست گیرند.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: لذا جنگ نیز همانند موارد بیان شده با طراحی آمریکا و اسرائیل آغاز شد تا این انقلاب را از بین ببرند و به همین دلیل با امکاناتی که سرازیر کردند از پول سران مرتجع منطقه و سلاح کشورهای اروپایی و آمریکا و دخالت و حمایت کشورهایی همچون شوروی سابق این جنگ آغاز شد.

موسوی گفت: همه امکانات در اختیار رژیم جنایتکار بعثی قرار گرفت و او را تشویق و حمایت کردند، زیرا مطمئن بودند که پیروز می‌شوند و تحلیل آنها هم درست بود، چرا که جمهوری اسلامی ایران در آن دوران ارتش قوی نداشت و سران آن فرار کرده بودند.

وی ادامه داد: فقط بدنه ارتش آن هم بدون هیچ توان اجرایی وجود داشت، مستشاران نظامی نیروی هوایی، دریایی و ارتش فرار کرده بودند و استفاده از سلاح‌های مدرن برای نیروهای ما به گمان آنها مشکل بود.

کارشناس مسائل مذهبی بیان کرد: سپاه پاسداران ما نیز به تازگی تشکیل شده و نیرو، توان و سلاحی نداشت، تحلیل آنها این بود که با امکاناتی که به دشمن می دهند و تحریمی که ما می شویم یک هفته ایران تصرف می‌شود.

موسوی گفت: به فضل الهی ملت ما با داشتن رهبری آگاه شجاع و نیروهای جوان توانست این توطئه را مانند همه توطئه های آمریکا از بین ببرد، دفاع مقدس نشان داد که تنها حرکت جهادی در پیروزی نفس ندارد، بلکه حرکت جهادی که رهبری آن را یک فرمانده مقتدر بر عهده داشته باشد باعث پیروزی می شود.

فرماندهی واحد امام (ره) و اتحاد نیروها

وی اظهار کرد: باید نقش فرماندهی امام (ره) و رهبری او را در پیروزی کشور در دوران دفاع مقدس ببینیم، در دوران مختلف در هر حادثه‌ای یک قطعه از ایران را از دست دادیم، اهدای بحرین، قرارداد ترکمانچای و ...، آمریکا می خواست با جنگ تحمیلی ایران را تجزیه کنند و انقلاب را از بین ببرد و جایگزین آن نظامی ایجاد کنند که در خدمت آنها باشد که به هیچ کدام از این اهداف نرسید.

امام جمعه چابهار اظهار کرد: مردم و نیروهای نظامی تحت فرماندهی واحد امام نقش جهادی را که این رهبر انقلاب طراحی کردند به ثمر نشاندند و بسیج، ارتش و سپاه را با هم متحد کردند که با توان مقاومتی و لطفی که خدای متعال به این ملت کرد سبب شد نیروها راه خود را پیدا کنند و این پیروزی ها نصیب ایران شود.

این خطیب جمعه بیان کرد: بعد از ۸ سال از شروع جنگ و به رغم انتظارات و پیش بینی های دشمن، نتوانستند یک وجب از ایران را تصرف کنند که این موضوع در تاریخ، پیروزی بزرگ برای ایران محسوب می‌شود.

تغییر توطئه ها و تحریم ها از نظامی به اقتصادی

وی گفت: تحریم هایی که در زمان جنگ ما را کردند تحریم‌های ویرانگری بود که مواد غذایی را هم شامل می شد، ما در این کشور روغن، قند و چای و ... را به صورت جیره‌بندی دریافت می کردیم و ملت ما مقاومت داشت و پس از ۸ سال توانست سربلند از این جنگ بیرون بیاید.

کارشناس مسائل مذهبی اظهار کرد: تحریم های امروز در مقابل تحریم های دوران دفاع مقدس چیزی نیست و این تحریم ها سبب شد که ملت ایران در بسیاری از زمینه‌ها خودکفا شود، امروز نیز همان توطئه‌ها ادامه دارد و ملت ما به خدا توکل کرد و خدا هم در همه زمینه‌ها با رهبری های امام (ره) و فرماندهی او، آن ها را به پیروزی رساند.

موسوی اظهار کرد: امروز دقیقا همان دشمنی هاست، ولی تفاوت هایی با گذشته دارد، توطئه های امروز اقتصادی است، اما همان هدف را دنبال می کند که در هشت سال دفاع مقدس با جنگ نظامی، توطئه کودتا، ترور های مختلف انجام شد.

وی گفت: امروز دشمن لباس نظامی را درآورده و حرکت‌ها و تحریم های اقتصادی علیه ملت ما انجام می‌دهد و قصد آن ها همانند اوایل انقلاب و دوران دفاع مقدس براندازی است.

این خطیب جمعه اظهار کرد: اما دشمن باید بداند که همان رهبری دوران دفاع مقدس ادامه دارد، مقام معظم رهبری همان فرماندهی را ادامه می دهد و ملت هم از ایشان اطاعت می کنند.

موسوی بیان کرد: در مقابل توطئه های اقتصادی امروز همان طور  که حضرت آقا تاکید می‌کنند باید با اقتصاد مقاومتی، جهش تولید تقویت و رونق تولید اقدام شود و مسئولان ما باید همان پذیرش را از فرماندهی داشته باشند تا در این جبهه نیز به پیروزی برسیم.

مدیریت جهادی ما را به پیروزی در جبهه اقتصادی نزدیک‌تر کند

وی اظهار کرد: مدیریت جهادی می تواند ما را به پیروزی در این جبهه اقتصادی نزدیک‌تر کند، در مدیریت جهادی حضرت امام بسیاری از موضوعات را به دست آوردیم، در این مدیریت جهادی انسان ها شناخته می شوند و نیروهای فعال در دفاع مقدس همچون حاج قاسم سلیمانی، شهید میرحسینی و ... را شناسایی کردیم.

کارشناس مسائل مذهبی عنوان کرد: اگر ما از هشت سال دفاع مقدس در مدیریت کشور به ویژه در زمینه های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... درس بگیریم و همانند همان دوران عمل کنیم پیروزی به مان نزدیک خواهد شد.

وی ادامه داد: متاسفانه امروز تجمل‌گرایی و تشریفات گریبان ما را گرفته، توکل و اعتماد به خود و جوانان را از دست دادیم و  دولت توکل و توجه به خدا را از دست داده است.

رئیس جمهور و وزرا خود را خادم مردم بدانند

موسوی گفت: یک نمونه از فداکاری آن زمان این بود که روحیه خدمت‌گزاری مسئولان دفاع مقدس در همه جا دیده می شد، به گونه ای که شب ها پوتین رزمنده ها را واکس می زدند و سرویس های بهداشتی و لباس های کثیف آن ها را می شستند و بعدها مشخص می شد فرمانده گردان یا گروهان این کار را انجام داده است.

وی گفت: روحیه خدمتگزاری در میان فرماندهان دفاع مقدس وجود داشت و فرمانده خود را خدمتگزار می‌دانست، اما اگر فرمانده خود را آقا و رئیس مردم بداند این اقدامات جهادی انجام نمی شد.

موسوی بیان کرد: در سخنان معصومان هم ذکر شده است که «رئیس القوم، خادم القوم»؛ اگر امروز هم وزیر و رئیس جمهور خود را خادم مردم بدانند و طبق فرموده رهبری که می فرمایند ما نوکر مردم هستیم اعضای دولت لباس خادمی مردم را بپوشند مشکلات حل می شود.

وی اظهار کرد: بسیاری از مشکلات ما از این است که همه خودشان را آقا و سرپرست مردم می‌دانند و خود را خادم نمی‌دانند و اگر این تفکر عوض شود و وارد میدان شوند و حرکت جهادی انجام دهند مشکلات حل خواهد شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۱۴


ارسال