سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ,1 December 2020
2
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۰
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی مطرح کرد؛
عقب ماندگی تاریخی سیستان و بلوچستان در شاخص های آموزش و پرورش
 
حبیب اله دهمرده گفت: سیستان و بلوچستان در شاخص های آموزشی به ویژه آموزش و پرورش عقب ماندگی تاریخی دارد.
حبیب اله دهمرده، نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون بیان کرد: باید برای توسعه زیرساخت های آموزشی در سیستان و بلوچستان امکانات بیشتری داده شود.

وی بیان کرد: در سیستان و بلوچستان عقب ماندگی تاریخی وجود دارد و سیستان و بلوچستان هم استان بزرگی است و در حد چهار استان محسوب می شود، اما بودجه های استان را اندکی بیشتر از یک استان می دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: به رغم اینکه نظام سرمایه گذاری هایی را انجام می دهد، اما همه این موارد سبب شده است که این عقب ماندگی همچنان وجود داشته باشد و این موضوع در خیلی از شاخص های آموزشی به ویژه آموزش و پرورش دیده می شود.

دهمرده گفت: یکی دیگر از مشکلاتی که در زمینه توسعه عدالت آموزشی در این استان وجود دارد، فضای مجازی است و باید شرایطی فراهم شود تا دانش آموزان بتوانند از این فضا برای توسعه آموزش در این شرایط کرونایی استفاده کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید در این زمینه و برای تامین عدالت آموزشی سرمایه گذاری و مخابرات هم زیرساخت های لازم را ایجاد کند تا مکان هایی که آنتن دهی لازم ندارند هم از بستر ارتباط بهره مند شوند.

دهمرده اظهار کرد: در صورت عدم انجام اقدامات لازم فاصله نقاط برخوردار و کم برخوردار بیشتر شود و این موارد از وزیران مربوطه پیگیری شده و در آینده هم پیگیری می شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بومی گزیینی هم یکی دیگر از موارد پیگیری شده در زمینه اجرای عدالت آموزشی است که هم برای استخدام و هم برای افزایش سهمیه بومی بیشتر شود چون نمی توانند با همه نقاط کشور رقابت کنند.

وی اظهار کرد: اقداماتی در خصوص این موضوعات در حال انجام است و قول و قرارهایی هم می گذارند ولی هنوز قانع نشدم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۲۶


ارسال
محمد
Russian Federation
۱۳۹۹/۰۷/۰۷ ۱۱:۳۵
نام خدا وبا سلام احترام خدمت مدیریت محترم وخبرنگاران محترم تورابه خدا پی گیری واطلاع رسانی فرمایید 2ماه است بورس منفی سرمایه کسانی که به دعوت مسئولان از اوایل سال در بورس سرمایه گذاری کرده اند در حال نابودی وحدود 70 الی 80 درصد در ضرر هستند آیا ای طوری مردم رابه بورس دعوت می کنند باتشکر فراوان