سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۶
مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان زاهدان عنوان کرد؛
حضور بانوان در دفاع مقدس همانند زنان صدر اسلام بود/ مادران پرچمدار مقابله با جنگ فرهنگی دشمن
 
نصرت گلوی گفت: زنان سیستان و بلوچستانی در دوران دفاع مقدس همانند سایر شیرزنان ایرانی در پشت جبهه ها به حمایت و پشتیبانی و خدمات رسانی به رزمندگان می پرداختند.
به گزارش عصرهامون، نصرت گلوی مسئول بسیج جامعه زنان شهرستان زاهدان در گفت و گو با زاهدنیوز، بیان کرد: زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن و به ویژه در دفاع مقدس نقش بسیار مهمی داشتند و بانوان ایرانی از نخستین روزهای جنگ، همپای رزمندگان به ستیز با دشمن پرداختند و 700 بانوی شهید جان خود را نثار وطن کردند و به فیض شهادت نائل شدند.

وی افزود: حضور زنان ایرانی در پشت جبهه‌های جنگ و حمایت و پشتیبانی از رزمندگان اسلام همانند نقش الگویی زنان صدر اسلام و بانوان عصر پیامبر اسلام حضرت محمد و به خصوص حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) در حمایت از رزمندگان است.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین جلوه‌های حضور بانوان ایرانی در دفاع مقدس، نقش پشتیبانی و خدماتی آنان و فراهم آوردن تدارکات لازم برای رزمندگان در جبهه‌های جنگ بود، حضور در صحنه ها، حمایت های معنوی و استحکام بخشیدن به پشت جبهه، ترویج فرهنگ عاشورایی شهادت و ایثار ، عکاسی، خبرنگاری، پرستاری و امدادرسانی از دلایل عمده حضور زنان در میدان‌های نبرد بود.

گلوی تاکید کرد: مادران، همسران، خواهران و دختران رزمندگان نقش به سزایی در ترویج ارزش‌ها و فرهنگ جهاد و شهادت دارند و فرهنگ ایثار و روحیه‌ شهادت طلبی را به مردان، پسران، جوانان خود منتقل می‌کنند اگر مادران، همسران و خواهران و دختران شهدا در بین ما نبودند، اینک فرهنگ ایثار و روحیه‌ شهادت طلبی در بین نسل جدید نبود.

وی اذعان کرد: ما بایدبرای نسل جدیدی که صحنه های حضور زنان را در دفاع مقدس ندیده ، الگویی ارائه کنیم که با حفظ حضور سیاسی، اجتماعی و دفاعی، خود به وظایف یک زن مسلمان عمل کند، امروز رسالت زنان بسیار سنگین‌تر است اگر دیروز، ما با تهاجمی نظامی دشمن مواجه بودیم، امروز با شبیخون فرهنگی مواجهیم بنابراین باید با برگزاری یادواره شهدا، معرفی شهدای شاخص در جامعه، دمیدن روح انقلابی گری در بین زنان و دختران جامعه، این شبیخون فرهنگی را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: زنان سیستان و بلوچستانی نیز همانند سایر شیرزنان ایرانی در پشت جبهه ها به حمایت و پشتیبانی و خدمات رسانی به رزمندگان می پرداختند و این خدمات به صورت خودجوش در مساجد، حسینیه‌ها، مدارس و غیره با مشارکت فعال بانوان صورت می‌گرفت، امروز وظیفه ماست تا با تبیین جایگاه زنان در پیروزی انقلاب و دفاع مقدس، الگوسازی برای نسل جدید، تقدیر از رشات های زنان مجاهد، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و روحیه جهادی، بانوان و دختران را با سلاح ایمان، علم، عفت، پاکدامنی مجهز کنیم تا شاهد بالندگی و گسترش روز افزون اسلام و انقلاب در سرتاسر جهان باشیم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۲۶۶


ارسال