شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰ ,25 September 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد:
حمله صدام به ایران با تحریک آمریکا/فرمان تاریخی امام خمینی(ره) همه را به جبهه کشاند
 
حسینعلی شهریاری گفت: ملاقات‌های محرمانه مقامات آمریکایی با صدام و تحریک او به شروع جنگ با ایران، نقش به سزایی در ترغیبش به جنگ با ایران داشت.
  به گزارش عصرهامون حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران دشمنان و استکبار جهانی فکر می کردند به راحتی می توانند کشورمان را شکست دهند، اما در آن زمان آمریکا متوجه بود که این هدف به همین سادگی و راحتی محقق نمی شود و از نابودی سرزمین ما نا امید و مایوس شد و در پی آن صدام را تحریک کرد.

وی در ادامه مطلب فوق، افزود: در آن زمان وقتی جنگ تحمیلی آغاز شد امام (ره) دستور دادند همه برای دفاع از مملکت خود به پا خیزند، جوانان، افراد مسن به صورت داوطلبانه عازم رفتن به جبهه شدند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در جنگ تحمیلی بنی صدر ابتدا خیانت کرد و خرمشهر به دست دشمنان افتاد و تمام دنیا به صدام کمک کردند و تجهیزاتی چون انواع و اقسام سلاح ها، مواد شیمیایی و مهمات، موشک ها را در اختیارش گذاشتند اما با این حال رزمندگان، بسیجیان نگذاشتند یک وجب از خاک جمهوری اسلامی ایران به تصاحب آنان در آید.

وی اضافه کرد: با فداکاری ها و ایثارگری های شهیدان، رزمندگان، جانبازان و بسیجیان انقلاب و خاک وطن حفظ شد و همه ما مدیون خون شهدا و خانواده های آنان هستیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۳۷۵


ارسال