سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶
سریال بی آبی پایانی ندارد؛
تامین آب "سفیدآبه"؛ تنها از یک قنات نیمه جان/پیگیری برای نصب آب شیرین کن با استفاده از ظرفیت خیران
 
میثم سلیمانی، مدیر روابط عمومی آبفا سیستان و بلوچستان گفت: روستای سفیدآبه از توابع شهرستان نیمروز در حال حاضر از یک رشته قنات احداث شده در فاصله 12 کیومتری روستا تامین آب می شود.
به گزارش عصرهامون، 16 مهر ماه گزارشی با عنوان "تشنگی سهم مردم "سفیدآبه" از تدبیر مسئولین/ انگشت اتهام به سوی شرکت آبفا نشانه رفت" در این پایگاه خبری منتشر و از گفته پیمانکار ‏طرح اعلام شد که طبق مصوبه قرار بر این بود که این پروژه از تیرماه 98 آغاز شود و طی 14 ماه به پایان برسد اما در حالی که 15 ماه ‏از موعد مقرر می گذرد و تاکنون هیچ هزینه ای به بنده اختصاص نیافته و شرکت آبفای سیستان و بلوچستان در پردخت اوراق کوتاهی کرده است.

در همین راستا، میثم سلیمانی مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا سیستان و بلوچستان به خبرنگار ما گفت: روستای سفیدآبه از توابع شهرستان نیمروز در حال حاضر از یک رشته قنات احداث شده در فاصله 12 کیومتری روستا تامین آب و توسط خط انتقال، مخازن ذخیره و تعدیل فشار به روستا انتقال و در شبکه توزیع می شود، با توجه به خشکسالی های اخیر، این قنات دچار کمبود آب شده است و در فصول گرم سال جوابگوی جمعیت ساکن روستا نیست.

وی ادامه داد: طی سال های اخیر مطالعات آبرسانی به سفیدآبه انجام و عملیات آبرسانی به این روستا از منابع آب زیرزمینی در فاصله 35 کیلومتر از روستا آغاز شده است.

سلیمانی تصریح کرد: در سال 98 عملیات آبرسانی از منطقه جدید به روستا شروع شد و بعد از یکپارچه‌سازی شرکت‌های آبفا روستایی و شهری عملیات این پروژه مذکور با سرعت بیشتری در حال کار و پیگیری است و تاکنون شبکه توزیع آب شرب روستا به طول 29 کیلومتر به طور کامل اجرا شده  و خط انتقال آب به روستا نیز در دست اجرا و فعال است.

وی افزود: همچنین با عنایت به این که پیمانکار آبرسانی به روستا به تازگی صورت وضعیت کارهای انجام شده را ارائه کرده و مراحل رسیدگی اسناد در حال انجام است، از تخصیص ابلاغ شده سال 99 میزان مطالبات تائید شده قابل پرداخت خواهد بود.

مدیر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا سیستان و بلوچستان اضافه کرد: کلیه صورت وضعیت های ارائه شده پیمانکار قبل از شهریور ماه امسال پرداخت شده و پرداخت مالی پیمان با توجه به نحوه توزیع اعتبارات استان به صورت اسناد خزانه اسلامی است که در آن میزان سود سالانه طبق قانون لحاظ شده است.

وی ادامه داد: همچنین براساس بخشنامه های ارائه شده هر ساله توسط سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور کلیه پیمان های جاری مشمول تعدیل سالانه می شود که این پیمانکار نیز از این قائده مستثنا نیست.

سلیمانی درخصوص احداث آب شیرین کن مورد نیاز برای روستا نیز گفت: اسناد انتخاب سرمایه گذار و اخذ اعتبار خرید تضمینی آب از شرکت مهندسی آبفای کشور در حال پیگیری است.

به گفته وی، در حال حاضر با استفاده از ظرفیت خیران نصب یک دستگاه آب شیرین کن به ظرفیت 50 متر مکعب در شبانه روز جهت تامین آب شرب اهالی در مجاورت مخزن موجود روستا در حال پیگیری است که در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد، همچنین شرکت آب وفاضلاب براساس اعتبارات ابلاغ شده نسبت به تکمیل عملیات آبرسانی به روستاها اقدام خواهد کرد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۸۲۷


ارسال