چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۰
شرایط برای رقابت عادلانه نیست
لرستانی: قاچاقی تمرین می‌کردیم/ بازار بزرگ به ما کشتی‌گیر هدیه بدهد!
 
سرمربی تیم کشتی فرنگی احتشام گستر اهواز گفت: با یک تیم بومی و جوان به لیگ می‌آییم و در یک رقابت نابرابر شرکت می‌کنیم.
به گزارش عصرهامون  ​کوروش لرستانی سرمربی تیم کشتی فرنگی احتشام گستر اهواز در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در مورد بازگشت این تیم به لیگ برتر کشتی فرنگی اظهار داشت: حدود یک ماه پیش قرار بود در مسابقات لیگ برتر شرکت کنیم اما وضعیت فوق‌العاده خطرناک شهر اهواز باعث شد قید حضور در مسابقات را بزنیم. ضمن اینکه در ابتدا سنندج میزبانی رقابتها را بر عهده داشت که با تغییر میزبانی برای تهران و اظهار علاقه‌مندی فدراسیون و همین‌طور نماینده اهواز در مجلس، تصمیم گرفتیم به مانند سالهای گذشته در لیگ شرکت کنیم.
لرستانی ادامه داد: ما سالهای پیش با تیم قدرتمند آنزان ایذه در مسابقات شرکت می‌کردیم. مانند تیم امروزمان تمامی نفرات جوان و جویای نام بودند و برای تجربه‌اندوزی به مسابقات می‌رفتیم؛ اما موفق شدیم حتی به مقام قهرمانی لیگ برسیم. حالا هم وضعیت تیم احتشام گستر همین است و تمامی نفرات جوان و بومی هستند. هرچند رقابت خیلی سخت شده اما ناامید نیستیم و برای رفتن روی سکو وارد کارزار لیگ شده‌ایم.
مدیرعامل تیم کشتی احتشام گستر با ابراز نارضایتی از اختلاف سطح فنی تیمها در لیگ تاکید کرد: خیلی خوشحالم تیمی مانند ایران‌مال در لیگ کشتی تیمداری می‌کند و به لحاظ معیشتی فرصت خوبی برای ملی‌پوشان فرنگی بدست آمده؛ اما اینکه در هر وزن دو سه کشتی‌گیر درجه یک را به تیمشان آورده‌اند باعث می‌شود تعادل فنی بین تیمها از بین برود. ای کاش تیم‌هایی مانند بزرگ بازار یا صبا نور سنندج از نفراتی که در طول مسابقات استفاده نخواهند کرد، بگذرند و آنها را به تیمهایی چون احتشام گستر بدهند. به نوعی یک جور هدیه باشد برای ما تا رقابتها جذاب‌تر شود و هم اینکه آن کشتی‌گیر روی تشک برود.
لرستانی در ادامه به وضعیت تیمش اشاره کرد و گفت: در این مدت که درگیر ویروس منحوس کرونا بودیم شرایط سختی را تحمل کردیم. بعضی اوقات قاچاقی تمرین می‌کردیم و باید حواسمان می‌بود تا کسی سَر نرسد! یک بار هم یادم است چون تشکهای کشتی کنارهم چیده شده بودند چند نفر در گوشه‌های آن می‌نشستند تا تشک فیکس و ثابت شود و بقیه بتوانند تمرین کنند. در کل شرایط تمرینی استانداردی نداشتیم.
لرستانی در پایان اظهار داشت: یک بار اهواز تست کرونا می‌دهیم و یک بار هم در تهران و امیدوارم برای هیچ کشتی‌گیر و مربی مشکلی پیش نیاید. ضمن اینکه هیچ مقامی را برای خودمان در این رقابت‌ها متصور نیستیم زیرا ترکیبی از کشتی‌گیران نوجوان و جوان داریم و انتظار این را هم نداریم که با باشگاه‌های بزرگی که در گروه‌مان قرار دارند در یک جدال برابر بجنگیم، بلکه جدال‌مان کاملا نابرابر است و بازیکنان ما بدون در نظر گرفتن پول و تنها با تعصب و غیرت در این مسابقات شرکت می‌کنند. همین چند سال پیش نفراتی چون رامین طاهری، حسین اسدی و پویا دادمرز برای تیم خودمان کشتی می‌گرفتند اما حالا که ملی‌پوش هستند جذب تیمهای متومل شده‌اند و سر ما بی‌کلاه مانده است. به هر حال در یک دوره حیاتی ما برای این کشتی‌گیران زحمت کشیدیم و عادلانه نیست نفرات خودمان را بدون دریافت یک ریال در قامت دیگر تیمها ببینیم.
انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۸۴۰


ارسال