جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰
مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
رشد 100 درصدی تعداد ورزشکاران سازمان یافته سیستان و بلوچستان/ بیکاری هزار ورزشکار و خسارت ۱۹۰ میلیاردی به ۲۷۰ باشگاه در پی کرونا
 
ادهم کرد گفت: از ابتدای شیوع کرونا 190 میلیارد ريال خسارت به ۲۷۰ باشگاه ورزشی در سیستان وبلوچستان وارد و ۶ باشگاه نیز تعطیل شد.
به گزارش عصرهامون، ادهم کرد، مدیرکل ورزش و جوانان سیستان و بلوچستان در نشست با خبرنگاران که به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش در سالن کنفرانس دهکده ورزشی المپیک زاهدان در حال برگزاری است، گفت: مسابقات المپیک برگزار خواهد شد و دانیال شه بخش تنها المپیکی سیستان و بلوچستان در این رقابت ها حضور می یابد و هم اکنون در تمرینات تیم ملی بوکس حضور دارد.

وی با اشاره به کسب ۱۸ رتبه در کشور برای اولین بار در سال ۹۸ ادامه داد: این استان در ورزش قهرمانی موفق به کسب سهمیه المپیک شد، در ورزش همگانی رتبه دوم را به خود اختصاص داد و در توسعه ورزش روستایی، عشایری مقام اول را ازآن خود کرد و در سایر حوزه ها نیز به عناوینی دست یافت.

کرد افزود: بر اثر کرونا بیش از هزار نفر از اهالی ورزش سیستان و بلوچستان که اکثر آنها در باشگاه ها فعالیت داشتند بیکار و متضرر ضررهای مالی شدند.

وی گفت: همچنین از ابتدای شیوع کرونا 190 میلیارد ريال خسارت به ۲۷۰ باشگاه ورزشی این استان وارد و ۶ باشگاه نیز تعطیل شد که متاسفانه هیچ کدام از باشگاه ها موفق به دریافت تسهیلات نشدند و ما نیز نتوانستیم برای آن ها اقدامی انجام دهیم.

این مقام مسئول اضافه کرد: آمار ورزشکاران سازمان یافته این استان نیز از ابتدای سال ۹۸ حدود ۱۰۰ درصد افزایش یافت و با برنامه های اجرا شده افراد زیادی به ورزش همکانی روی آوردند.

به گفته وی، با حمایت خیران در روستاها ۱۲۸ چمن مصنوعی افتتاح شد، همچنین ۳۰۷ خانه ورزش روستایی در مناطقی که از امکانات ورزشی بی بهره بودند افتتاح شد.

کرد با بیان این که برنامه های هفته تربیت بدنی با گل افشانی و غبارروبی گلزار سردار شهید سلیمانی آغاز می شود، ادامه داد: در همین راستا تیم دوچرخه سواری زاهدان عازم کرمان شده است، همچنین ۱۵ پروژه در این هفته به بهره برداری می رسد.

در راستای جهش تولید افتتاح پروژه های بالای ۷۰ درصد شامل سالن کشتی زابل، سالن ورزشی زهک، مجموعه وررشی چابهار و تعدادی سالن چند منظوره و زمین فوتبال در دستور کار است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۹۲۸


ارسال