جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۸
مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛
۲۷ موقوفه با ارزش ۲۵ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان وقف شد
 
حجت الاسلام محسن مومنی مقدم گفت: ۲۷ موقوفه با ارزش ۲۵ میلیارد ریال در سیستان و بلوچستان وقف شد.
به گزارش عصرهامون، حجت الاسلام محسن مومنی مقدم، مدیرکل اوقاف و امور خیریه سیستان و بلوچستان در نشست به خبرنگاران که به مناسبت دهه وقف در درمانگاه خیریه محکم موقوفه مرحومه خاور زابلی در حال برگزاری است، بیان کرد: ثبت، حفظ و نگهداری موقوفات وظیفه اصلی اوقاف است تا آیندگان از ثمرات آن منتفع شوند، از سال ۹۷ تاکنون برای ۱۸۰ موقوفه سند اخذ شد که هیچ کس نمی تواند در آن دخل و تصرفی داشته باشد.

وی ادامه داد: ۵۲ موقوفه با پیگیری های انجام شده از تصرف عده ای خارج یا به آن ها اجاره داده شد، اجرای امینانه نیت واقفان دیگر وظیفه این اداره کل است که ۱۱ میلیارد ریال از ابتدای امسال اجرای نیت شده است.

مومنی مقدم افزود: توقع ما برای اجرای امینانه نیت این است که اجاره موقوفات با قیمت عادلانه پرداخت شود، چراکه موظف هستیم، بر اساس نیت واقف پیش برویم.

به گفته وی، وظیفه سوم این اداره کل ترویج فرهنگ و ایجاد وقف های جدید به ویژه بر اساس نیات و نیازهای روز جامعه است که امسال ۲۷ وقف جدید شامل خانه و زمین کشاورزی با ارزش ریالی ۲۵ میلیارد ریال، همچنین ۱۰ هزار متر زمین با نیت ایجاد و توسعه اشتغال در منطقه ایجاد شده است.

این مقام مسئول اضافه کرد: مشارکت از سرمایه گذاری در موقوفات نیز از دیگر وظایف اوقاف است تا هم ملک وقف شده آباد و هم از مزایای موقوفه بهره گیری شود.

وی گفت: درمانگاه خیریه محکم موقوفه مرحومه خاور زابلی از سوی بانویی که صاحب فرزند نمی شد وقف شد، نیت واقف اجرای خدمات درمانی و دارویی بوده است‌.

محمد شریفی، مدیر موسسه حمایت از کودکان دارانی ناهنجاری مادرزادی در زاهدان نیز در این نشست گفت: از زمان فعالیت این موسسه 2 هزار و پانصد عمل موفقیت آمیز جراحی روی کودکانی که دچار ناهنجاری مادرزادی بودند، انجام شد.

وی با اشاره به پرداخت هزینه های درمانی و دارویی افراد توانمند از سوی موسسه محکم و با حمایت خیران، ادامه داد: همچنین طی چهار سال گذشته 270 بیمار دچار شکاف کام و لب با همکاری این موسسه جراحی شدند که با اقدام های انجام شده و راه اندازی بخش ویژه، سیستان و بلوچستان بعد از اصفهان دومین استان از نظر جراحی شکاف کام و لب است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۹۴۱


ارسال