دوشنبه ۸ آذر ۱۴۰۰ ,29 November 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۹
در گفت و گو با کارشناس مذهبی عنوان شد؛
رفع موانع زندگی با عمل به سیره پیامبر و اهل بیت (ع)/بخشش را از بزرگان دین بیاموزیم
 
حجت الاسلام جانعلی ظریف صیادی گفت: رفتار درست را باید از پیام اکرم (ص) و اهل بیت علیهم السلام آموخت، به سیره ی اهل بیت (ع) عمل کرد تا در برابر مشکلات پیروز از میدان خارج شویم.
به گزارش عصرهامون؛حجت الاسلام جانعلی ظریف صیادی کارشناس مذهبی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا ضمن تسلیت فرا رسیدن رحلت رسول اکرم(ص) گفت: حضرت محمد(ص) دینی را در دنیا معرفی کرد که پناه بردن به آن انسان ها را از شر گناهان و آلودگی دور می سازد.

وی افزود: اسلام کاملترین دین در دنیا شناخته شده است و بسیاری از بزرگان ادیان های مختلف هم بارها به این موضوع اشاراتی داشته اند.

حجت الاسلام ظریف صیادی بیان کرد: امروزه بسیاری از دشمنان در صدد تخریب دین مبین اسلام هستند و با ایجاد گروه های تکفیری قصد دارند تا چهره اسلام را ترسناک جلوه بدهند.

وی ادامه داد: دین اسلام امروزه تنها مربوط به کشورهای اسلامی نیست بلکه بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی در خود آمریکا نیز مردم به اسلام روی می آورد چرا که سرانجام تحقیقات و مطالعه آنها در خصوص ادیان های مختلف به اسلام ختم می شود.

کارشناس مسائل مذهبی تصریح کرد: اگر چه کشورهایی همچون عربستان که اسلام از آنجا شکل گرفته امروز به دست آل سعود افتاده و در حال معرفی اسلام به گونه ای دیگری است اما بهترین راه برای شناخت کامل اسلام مراجعه به کلام خداست.

وی گفت: حضرت محمد(ص) کار را برای انسان ها بسیار مهم می دانستند و خود ایشان نیز با دست های مبارک خود همدوش سایرین در طول روز مشغول به کار و انجام فعالیت های روزمره و معیشتی خود بودند.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: امروزه بزرگترین درسی که از زندگی حضرت محمد(ص) می توانیم بیاموزیم اشتغال است، با توجه به وضعیت اقتصادی اکنون کشور اشتغال مهمترین وظیفه هر فرد به شمار می رود.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد در این برهه تن آسایی را به کار ترجیح می دهند و یا منتظر هستند تا کار به سراغ آنها برود، اما این درست نیست و باید به دنبال کار دوید و همدوش سایر افراد جامعه کار کرد.

حجت الاسلام جانعلی ظریف صیادی بیان کرد: نیکی به پدر و مادر از دیگر کارهایی است که از سیره پیام اکرم (ص) باید آموخت.

وی گفت: ازدواج یکی از سنت های حسنه در دین مبین اسلام است که جوانان باید آن را مهم برشمارند، امروزه با توجه به اینکه درصد طلاق در کشور افزایش یافته است و به طوری خانواده ها توان تهیه جهزیه برای دختران را ندارند سن ازدواج به شدت بالا رفته است.

حجت السلام ظریف صیادی خاطرنشان کرد: خانواده ها ازدواج را برای جوانان ساده برگزار کنند و همچنین جوانان هم سطح توقعات خود را پایین بیاورند چرا که این روزها در جنگ تا برابری قرار داریم و گرانی بی داد می کند.

بخشش را از بزرگان دین بیاموزیم

وی همچنین در ادامه شهادت امام حسن مجتبی (ع) را تسلیت گفت و ادامه داد: درس هایی بسیار زیادی می توان از زندگی امام حسن مجتبی (ع) آموخت چرا که ایشان در طول عمر پر برکت خود همواره در راه خدا گام برداشته و ثروت خود را نیز در این راه خرج کردند.

کارشناس مسائل مذهبی گفت: بخشش و نیکوکاری از دیگر صفات ایشان بود که امروز مردم بیش از پیش به این مورد باید اهمیت نشان دهند.

وی ادامه داد: بسیاری از خانواده های ایرانی امروز در وضعیت بد اقتصادی قرار دارند اما عده ای نیز در این بین اقدام به احتکار کالا می کنند که همین امر باعث می شود تا اجناس گرانتر از قبل شود، باید بخشش را از بزرگان دین اسلام آموخت تا در جنگ نابرابر دشمن پیروز شد.

حجت الاسلام ظریف صیادی تصریح کرد: رفتار درست را باید از پیام اکرم (ص) و اهل بیت علیهم السلام آموخت، به سیره ی اهل بیت (ع) عمل کرد تا در برابر مشکلات پیروز از میدان خارج شویم.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۹۵۴


ارسال