سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۷
امام جمعه شهرستان چابهار:
بالاترین رنج پیامبر از اعمال انسان‌هاست/ تاسی از اهل بیت و ولایت فقیه راه رسیدن به حل مشکلات است
 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی گفت: رنج پیامبر اکرم(ص) رنج هدایت مردم بود، مسئولیت هدایت و سعادت کل بشر را تا دامنه قیامت بر عهده دارند.
به گزارش عصرهامون به نقل از چهاربهاران، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت حضرت محمد (ص) امام مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع) به محضر امام عصر و رهبر عزیزمان بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) نزدیک به 23 سال در مکه که چیزی جز اذیت و آزار نداشت بیشترین مورد رنج هدایت مردم بود و همه وجودشان برای سعادت و هدایت بشریت می‌تپد ولی سایر انبیا مأمور هدایت عده‌ای خاص در زمانی محدود بوده‌اند.
 
خطیب جمعه چابهار با اشاره به اینکه اسلام دین رحمت است تصریح کرد: صهیونیست و غرب همیشه تلاش کردند در دنیا اعلام کنند اسلام دین جنگ است ولی چیزی که الان مشاهده می شود در کوچه و خیابان های آنان در حال جنگ و خونریزی است.
 
وی ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام در تمام آن سالها از مردمان عرب که سرشار از غرور و تکبر داشت، سرشار از خشم و تندخو بود و با هم جنگ میکردند آنرا تبدیل به یک مسلمان مهربان و متحد کرد.
 
حجت الاسلام موسوی با اشاره به الگوگیری از اهل بیت اذعان کرد: ولایت فقیه همین ولایت رسوال الله و امام رضا و امام مجتبی است، با این همه دشمنانی و تحریم و جنایاتی که تا به امروز دشمنان ناجوانمرد علیه ملت و انقلاب انجام دادند ما باید الان خاکستر میبودیم ولی با ولایت فقیه توانستیم سرپا باشیم و 8 سال دفاع مقدس را فرماندهی کردند چهل سال این انقلاب را در سخت ترین طوفان ها هدایت و حفظ کرده است.
 
وی افزود: در آیات قرآن خداوند میفرمائید در قیامت نزدیکترین افراد به پیامبر و اهل بیت کسانی هستند که در گفتار راستگو باشند، امانت دار، وفادار، اخلاق نیکو، مردم دار باشند.
 
امام جمعه چابهار گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما به غرب امیدی نداریم حل مشکلات به دست غرب نیست بلکه به دست ایران است نه چشم دوختن به دست دشمنان، باید از تخصص های داخلی و ظرفیت کشور خودمان استفاده کنیم.
 
وی با اشاره به 26 مهر و گرامیداشت شهدای وحدت خاطرنشان کرد: امام راحل فرمودند اسلام در تمامی اعصار با خون شهدا رشد و نمو پیدا می کند و خون شهیدانی چون محمدزاده و شوشتری ها اسلام را زنده نگه داشته است.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۹۷۹


ارسال