سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴
در خطبه های نماز جمعه مطرح شد؛
راه و رسم پیامبر اسلام(ص) نجات بخش زندگی فردی و اجتماعی ماست/درخشندگی دین اسلام به سبب ایثار امام رضا(ع) بود
 
حجت الاسلام والمسلمین رهدار گفت: امام رضا(ع) جنگی نرم با دشمنان داشت و کمتر روزی در زندگی ایشان بود که در بحث و مناظره سیاسی وجود نداشته باشد.
به گزارش عصرهامون، به نقل از زاهدنیوز ؛حجت الاسلام رهدار در خطبه های نماز جمعه این هفته زاهدان بیان کرد: پیامبر اسلام میراثی گرانبها برای ما جا گذاشت واینکه دروغ در زندگی انسان جایی ندارد کاسب نباید دروغ بگوید کاسب حبیب خداست و این درجه را پیغمبر خدا به آنان داد و این درجه را برای خود حفظ کند دروغ اثر سویی برای زندگی و اجتماع دارد.

وی افزود: بسیار زشت است که شیعه و سنی بر یکدیگر نامهربان باشند و بر اموال یکدیگر رحم نکنند باید میراث عظیم و گرانبهای پیامبر همان امانتداری را پاس بداریم زندگی فردی و اجتماعی ما  امانت است و ما بابت آن باید پاسخ بدهیم با مردم مدارا کنیم پیامبر هرگز میان صحبت مردم حرفی نمی زد و گوش فرا می داد با مردم مدارا کرد و سبب شد تا مکه را فتح کند.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر قاتل عموی خود را بخشید و اگر این عفو وبخشش پیامبر در زندگی فردی و اجتماعی ما بیاید ایا طلاق باز هم این گونه در زندگی ها جولان می دهد و اگر این عفو گذشت در زندگی ها جاری شود و این میراث گرانبهای پیامبر فاصله نگیریم زندگی ها اینگونه نخواهد بود و بلاها دفع می شوند، امروز از میراث گرانبهای پیامبر فاصله گرفتیم زندگی رسول الله را باید در زندگی خود پیاده کنیم وراه و رسم او را در  زندگی فردی و اجتماعی خود به کار ببندیم.

حجت الاسلام رهدار تاکید کرد: زندگی امام حسن(ع) یه ایستگاه تاریخی است برخی پیروان امام حسن(ع) لفظی را بر امام استفاده می کردند که اصلا به خانواده امام نمی چسبید تتها انسانی عارف و امام شناس میتوانست زندگی سیاسی امام را درک کند.

وی اذعان کرد:صلح امام حسن(ع) نکته هایی ریز دارد که سبب بصیرت و امام شناسی می شود نام دیگر صلح امام صلح حدیبیه پیغمبر خدا(ص) میتوان گذاشت برکاتی که در صلح حدیبیه بود در صلح امام حسن(ع) وجود داشت در صلح حدیبیه پیامبر(ص) خیالش از جنگ در جنوب جمع شد و صلح امام حسن(ع) نیز زمینه ساز قیام عاشورا بود؛ همان طور که صلح حدیبیه به مسلمانان عزت داد و زمینه ساز فتح مکه شد صلح امام حسن(ع) زمینه قیام عاشورا را فراهم کرد.

امام جمعه موقت زاهدان افزود: وجود نازنین امام رضا(ع) کربلایی دیگر خلق کرد کربلای جنگی نرم و سخت داشت جنگ سخت در عاشورا بود و جنگ نرم افشاگری های حضرت زینب و امام سجاد(ع) پس از واقعه عاشورا بود.

وی ادامه داد: امام رضا(ع) در جنگی نرم با دشمنان بود و کمتر روزی در زندگی ایشان بود که در بحث و مناظره سیاسی وجود نداشته باشد و اگر امام ان قیام رانمی کرد چنان خرافات وارد مکتب دین اسلام می شدکه امروز چیزی از اسلام را باقی نمی ماند اما یک تنه در مقابل دشمنان ایستاد و خود را سپر بلای دین اسلام کرد درخشندگی امروز دین اسلام به سبب ایثار امام رضا(ع) بود مامون جز دانشمندان بود و می دانست چگونه با پنبه سر ببرد و چهره اسلام را مخدوش کند اما وجود مقدس امام رضا(ع) این اجازه را به مامون نداد.

حجت الاسلام رهدار گفت: امام خمینی(ره) شهادت ایت الله مصطفی خمینی را جز الطاف خفیه الهی نامیدند دشمن خواست با شهادت فرزند امام خمینی(ره) انقلاب و مردم را زمین گیر کند اما این موضوع زمینه ساز انقلاب شد و  اکنون چهل ساز از عمر این انقلاب بزرگ می گذرد و این همان الطاف خفیه الهی است.

وی عنوان کرد: شهیدان شوشتری و محمد زاده هدفی جز خدمت به مردم نداشتند و مذهب و مکتب برای انان مطرح نبود و به اسلام و جامعه اسلامی خدمت کردند.

وی تاکید کرد: امیدواریم سفر رییس مجلس شورای اسلامی سفری پر برکت برای مردم باشد و نظارتی که حق قانونی مجلس است نظارتی دقیق باشد و مسئولین این نظارت را پشتیبان خود ببینند و کار به مرحله اجرا و مردم امنیت فکری  برسند و خدمت به اجتماع و رسیدگی به مشکلات را ببینند،برای شهری مانند زاهدان عیب است که هنوز گاز ندارد  مسئولان برای زمستان برنامه ریزی کنند تا مردم به دنبال کپسول گار نباشند به  مردم باید خدمت کرد تا دلگرم شوند مشکلات را به مردم بگویند و صداقت داشته باشند.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۰۹۸۲


ارسال