شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۰
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان خبر داد:
گام های بزرگ در مسیر رونق تجارت منطقه از طریق دروازه ملل/تمدید تخفیف 40 درصدی برای ترانزیت کالا بین 2 بندر هند و چابهار
 
بهروز آقایی از تمدید تخفیفات 40 درصدی هند در هزینه های وارده بر کالا بین 2 بندر این کشور با بندر چابهار خبر داد.
بهروز آقایی، مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: تخفیفات متقابل بین بندر شهید بهشتی چابهار و 2 بندر مهم هند، سال گذشته در راستای پيوندهای منطقه ای، افزایش حجم ترافیک کالا و ترغیب صاحبان کالا و خطوط کشتی رانی، برای اولین بار اجرایی شد.
 
وی ادامه داد: امسال نیز با پيگيري ها و تخفيفات اعمالی توسط سازمان بنادر و دریانوردی در بندر چابهار، تخفیف ۴۰ درصدی هزینه های بندری کالا و کشتی در 2 بندر JNPT و کاندلا در هند، برای محموله های ارسالی از مبدا یا مقصد بندر شهید بهشتی چابهار ، به مدت یک سال دیگر تمدید شد.
 
این مقام مسئول گفت: این تخفیفات به طور قطع به پايداری فعالیت خطوط كشتيرانی بين بنادر هند و بندر شهيد بهشتي، افزایش فعالیت تجار و رونق تجارت منطقه کمک خواهد کرد.
 
به گفته وی، بندر چابهار به عنوان یکی از بنادر مهم در جنوب ایران که در بخش شمالی دریای عمان قرار گرفته است، به علت موقعیت استراتژیک و دستیابی به آب های آزاد بین المللی جایگاه ویژه ای در مبادلات ایران با سایر کشورهای منطقه از جمله هند دارد.
 
آقایی اذعان کرد: مدل همکاری‌های بندر چابهار با بنادر هند می تواند الگویی برای دیگر بنادر کشور جهت افزایش همکاری‌های منطقه و استفاده مطلوب از ظرفیت‌های منطقه ای این بنادر در شمال و جنوب باشد.
 
وی اضافه کرد: با اعمال این تخفیفات از سال گذشته شاهد رشد روزافزون صادرات و واردات کالا بین بنادر هند و چابهار هستیم، به گونه ای فقط طی 6 ماهه امسال علاوه بر رونق چشمگیر صادرات کالا به مقصد هند و تداوم تردد منظم خطوط کشتیرانی لاینر به صورت هفتگی بین بنادر این کشور و بندر چابهار، 75 هزار تن گندم اهدایی هند به افغانستان از طریق بندر شهید بهشتی منتقل شد.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۰۱۴


ارسال