شنبه ۸ آذر ۱۳۹۹ ,28 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۵
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار خبر داد:
مجهز شدن روستای بنارو چابهار به مرکز خدمات جامع سلامت/ مراقب مادران باردار و مبارزه با بیماری واگیردار مهمترین ماموریت آن است
 
مهدی میرادی گفت: مرکز خدمات جامع سلامت روستای بنارو از توابع شهرستان چابهار با هدف مراقبت از مادران باردار و مبارزه با بیماری های واگیردار افتتاح شد.
به گزارش عصرهامون، مهدی میرادی؛ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: مرکز خدمات جامع سلامت بنارو با توجه به نیاز منطقه و به منظور ارائه خدمات بهداشتی و کاهش مراجعات راه اندازی شد.
 
وی افزود: بر اساس نیازی که در این روستا و روستاهای مجاور احساس شد، این مرکز راه اندازی شد تا خدمات بهداشتی درمانی به هزاران نفر در این منطقه ارائه شود.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: مرکز خدمات جامع سلامت روستایی با هزینه بیش از 9 میلیارد ریال در روستای بنارو از توابع شهرستان چابهار با زیر بنای 450 مترمربع از اعتبارات دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر به بهره‌برداری رسید.
 
وی ادامه داد: در این مرکز خدماتی نظیر مراقبت از مادران باردار، بهداشت محیط حرفه ای و مبارزه با بیماری ها را به مردم این روستا ارائه می کند.
 
میرادی خاطرنشان کرد: شعار پیشگیری بهتر از درمان است، یکی از مواردی است که در سطح جامعه تسری پیدا کرده که اجرای این طرح در تحقق این مهم امری بسیار مطلوب و ضروری است.
 
وی گفت: توسعه و تقویت زیرساخت‌های بهداشت و درمان روستایی یکی از رویکردهای مهم دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر در شهرستان چابهار است.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۰۲۵


ارسال