چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ,25 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
سعید آقاخانی گفت: خلق آثار هنری در ماندگاری اقدامات جهادی کادر درمان ضرورت دارد و این تولیدات به آثاری بی‌نظیر و ماندگار تبدیل خواهد شد.
به گزارش عصرهامون به نقل از تسنیم، سعید آقاخانی، هنرپیشه، نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون با اشاره به برگزاری جشنواره فصل همدلی در راستای افزایش روحیه خستگی‌ناپذیر کادر درمان در مقابله با کرونا، گفت: در چنین شرایط سخت و دشواری که پزشکان، پرستاران و مسئولان درمانی در خط مقدم مقابله با کرونا ایستاده‌اند و جان خود را فدا می‌کنند، مردم نیز وظیفه دارند که با حداکثر همکاری و تعامل با کادر درمان به دستورات آنها عمل کنند تا هرچه سریع‌تر بتوانیم این ویروس را شکست دهیم.
این هنرمند عرصه سینما و تلویزیون با بیان اینکه مردم کشورمان قدردان زحمات کادر درمان‌اند، اظهار کرد: در شرایطی که ویروس کرونا در حال شیوع است و کادر پزشکی در سخت‌ترین شرایط کار می‌کنند، مردم هم قدردان زحمت‌های کادر درمانی‌اند که این  مسئله مهم در فضای مجازی و به خصوص در اینستاگرام به خوبی قابل مشاهده است. 
آقاخانی گفت: جامعه پزشکی در شرایط بحرانی مقابله با ویروس کرونا که تمام کشورها را درگیر کرده، جان خود را در معرض خطر قرار داده و بار سنگینی بر دوش می‌کشند لذا بر مردم و به خصوص هنرمندان تکلیف است که به پاس قدردانی از تمام تلاش‌های این قشر فداکار خالصانه به میدان بیایند و با نهایت بهره‌مندی از ابزارهای فرهنگی و هنری، روحیات همنوع‌دوستانه کادر درمان را به تصویر بکشند.
وی به نقش مهم و تأثیرگذار جامعه هنری در بیان اقدامات و مجاهدت‌های کادر درمان در این ایام اشاره کرد و ادامه داد: در واقع در کنار فرهنگ‌سازی و آموزش‌های مختلفی که توسط مجموعه بهداشت و درمان در این مدت ارائه شده، زبان هنر می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و به صورت غیرمستقیم توجه عمومی را به رعایت مسائل بهداشتی و درمانی و در کنار آن تلاش‌های خستگی‌ناپذیر کادر درمان کشور معطوف کند.
این هنرمند کشورمان تصریح کرد: با توجه به مشکلاتی که به واسطه شیوع این بیماری ظهور و بروز پیدا کرده و همچنین با توجه به تلاش‌های کادر درمان برای کم شدن این معضلات و بهبود حال مبتلایان، خلق آثار هنری در قالب هنرهای نمایشی به شدت در ماندگاری اقدامات جهادی کادر درمان ضرورت دارد و در حقیقت این آثار به آثاری بی‌نظیر و ماندگار تبدیل خواهد شد.
آقاخانی در پایان نقش متولیان فرهنگی کشور در بیان و ماندگار کردن تلاش‌های کادر درمان را مهم ارزیابی و عنوان کرد: به عنوان مثال اقدام فرهنگ‌سرای اندیشه در قالب راه‌اندازی جشنواره فصل همدلی مصداق بارز اینگونه فعالیت های خلاقانه، داوطلبانه و مبتکرانه است که می‌کوشد تلاش‌های کادر درمان را به منصه ظهور برساند؛ جا دارد شاهد افزایش اینگونه اقدامات فرهنگی و ارزشی در جامعه باشیم.

انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۰۶۰


ارسال