سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۵
در یادواره شهدای کارگر سیستان وبلوچستان عنوان شد؛
نقش غیرقابل انکار جامعه کارگری در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی/شهدا راهنمای حقیقی ما در دنیا هستند
 
مهرداد جهاندیده مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت:کارگران قشری شریف و زحمت‌کش هستند که هم در آغاز انقلاب و هم در دفاع مقدس، عمق تعهد و فداکاری و ایثارگری خود را هم در عرصه تولید و هم در عرصه مقابله با استکبار جهانی نشان دادند.
به گزارش عصرهامون، یادواره شهدای کارگر سیستان وبلوچستان پیش از ظهر امروز با حضور پرشور، مردم، مسئولین و خانواده شهدای کارگری در سالن اجتماعات اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در زاهدان برگزار شد.

مهرداد جهاندیده، مدیرکل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در این مراسم با گرامیداشت یادوخاطره شهدا، بیان کرد: هرمراسمی که برای زنده نگاه داشتن شهدا برگزار می شود کمتر از شهادت نیست.

وی افزود:برگزاری مراسمات این چنینی از ضرورت های امروز جامعه ما برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

جهاندیده خاطرنشان کرد: در زمان دفاع مقدس گروه ها و اقشار مختلف با درک درست از شرایط پا به عرصه جهاد و مقاومت گذاشتند که قشر کارگری یکی از این گروه ها بود که همچون پیروزی انقلاب اسلامی با مسئولیت شناسی وارد عمل شدند.

وی اذعان کرد: همواره جامعه کارگری با حس مسئولیت پذیری هرکجا انقلاب نیاز به حضورشان داشته است وارد عمل شده و برای دفاع از کشور حاضر شده اند

وی ادامه داد: امروز نیز این عزیزان در سنگر تولید حاضر بوده و نقش افرین هستند تا در این جبهه نیز همچون همیشه پیروز باشیم.

وی تصریح کرد: مسیری که شهدای گرانقدر برای ما ترسیم کردند مسیر رستگاری است و درکنار این بی تردید شهدای بزرگوار توقع دارند تا در مسیر انقلاب اسلامی، خدمت بی منت، وفاداری به انقلاب و ولایت مداری گام بردارند.

شهدا راهنمای حقیقی ما در دنیا هستند

سرهنگ علی کیخا جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان در امور اقشار بسیج نیز در این مراسم با گرامیداشت یادوخاطره شهدا به خصوص شهدای کارگری و حاج قاسم میرحسینی، بیان کرد: پس از شهادت حاج قاسم سلیمانی قلب همه مردم ستمدیده و ازاده جهان داغدار شد و بی تردید پس از شهادت این سردار بزرگ اسلام خون این شهید راهنمای ماخواهد بود.

وی افزود: در کربلای ۵بود که دشمن را مجبور کردیم قواعد مارا در قطع نامه بپذیرد چراکه صدام آبروی خود را در حفاظت از بصره می‌دید و همه تجهیزات را به میدان آورد تا بتواند حرکت ما را متوقف کند.

کیخا با بیان این مطلب که راه سرخ شهادت ما را به قله سبز ظهور میرساند. تصریح کرد: در سختی هاست که اعمال ما مشخص می‌شود ما در مرحله ای از عمر انقلاب هستیم که شیطان خود به میدان آمده و فرماندهی میکند تا جلوی حرکت قطار انقلاب را سد کند اما ما همچون همیشه باید صبرکرد تا پیروز شویم.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، جنگ را معجزه می‌خوانند، ما واقعا درجنگ چه کردیم که معجزه بود، ما در جنگ معجزه خلق کردیم ما چیزی در حدود 35 روز صدام را پشت دیوارهای خرمشهر نگه داشتیم ومعجزه خلق کردیم آن هم در عملیاتی که دشمنان آن را یوم الرعد نامیده بودند و انتظار داشت در یک روز تهران را فتح کند.

جانشین فرمانده سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان اذعان کرد: بی تردید با دشمن می‌شود مقابله کرد اگر از خدا غافل نشویم، در تحریم ها،مشکلات معیشتی و کرونا غافل شدیم باید به خدا توجه کنیم و همچون جنگ تحمیلی با تکیه برخدا از موانع عبور کنیم مگر رود اروند را غیرقابل عبور نمی‌دانستند اما رزمندگان ما از آن با همه موانع طبیعی و مصنوعی عبور کردند چون در راه اراده خداوند بود، اگر با خدا باشیم کارخدایی خواهیم کرد که همان معجزه است.


انتهای پیام/
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۰۷۷


ارسال