جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹ ,27 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۹
شهردار بندر چابهار خبر داد:
نصب بنرهای فرهنگی و آموزشی در چابهار/ ارتقاء فرهنگ شهروندی در داشتن یک شهر نمونه موثر است
 
محمد یونس حقانی از نصب بنر با مضامین پیام‌های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی در سطح شهر چابهار خبر داد.
به گزارش عصرهامون، محمد یونس حقانی؛ شهردار بندر چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران با اشاره به نهادینه‌کردن مشارکت‌های مردمی و حضور فعال شهروندان در فعالیت‌های مدیریت شهری بیان کرد: در راستای بهبود وضعيت اجتماعي، بهداشتي و فرهنگي‌ در سطح شهر معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه اقدام به طراحی، چاپ و نصب بنرهای آموزش شهروندی در سطح شهر کرد.
 
وی افزود: ارتقاء فرهنگ شهروندي و آشنايي شهروندان چابهاری با تعريف «شهر،‌ شهروند و موضوعات شهروندي» به منظور ايجادحس تعلق در آنها نسبت به شهر از اهداف بخش فرهنگی شهرداری است.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: فضای مجازی و تابلوهای تبلیغاتی میادین اصلی شهر دو رسانه ای که بیشترین تاثیرگذاری را دارد و تبلیغات فرهنگ شهروندی انجام می شود.
 
وی با اشاره به اینکه آموزش شهروندی و شناخت ابعاد و اصول شهروند مداری امروزه نقش مهمی در تقویت جامعه دارد گفت: شهروندی و شهروند مداری بخش جدایی ناپذیر از الگوهای زندگی جمعی است و باید در قالب نهادهای اجتماعی که موظف به بسط تعلیم و تربیت رسمی هستند انجام شود.
 
حقانی آموزش‌هاي شهروندي را برای نهادینه‌کردن مشارکت‌های مردمی بسیار حیاتی عنوان کرد و ادامه داد: حضور فعال شهروندان در فعالیت‌های مدیریت شهری تاثير بسزايي دارد و بهبود وضعيت اجتماعي، بهداشتي و فرهنگي‌ جامعه را در بر خواهد داشت.
 
وی خاطرنشان کرد: هر چه هویت شهری بالا رود احساس تعلق شهری افزایش می یابد و هر چه احساس تعلق بیشتر شود، احساس هویت شهری هم در بین شهروندان افزایش می یابد و این دو مورد قطعاً بر روی یکدیگر تأثیرگذار هستند.

انتهای پیام/
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۱۰۳


ارسال